Mandaty chętnie opłacamy… kartą

Wydarzenia

Mandaty chętnie opłacamy… kartą

02.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Jak zapowiadaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, od 25 stycznia wyszkowska drogówka dysponuje terminalami płatniczymi. Już w ciągu pierwszych dni policja przekonała się, że nowa „usługa” to trafiony pomysł. Połowa ukaranych mandaty opłaciła od razu w radiowozach.
Na przełomie stycznia i lutego w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIKA mają być wyposażone radiowozy drogówki w całej Polsce. Na opłacenie mandatu jest 7 dni, ale dzięki wprowadzeniu terminali ukarani nie muszą pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub systemu BLIK i mandat można zapłacić od razu, w radiowozie. To rozwiązanie wygodne przede wszystkim dla obcokrajowców, do tej pory zobligowanych płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zostawił auto z kluczykami, skorzystał pijany złodziej

Zostawił auto z kluczykami, skorzystał pijany złodziej

Policja zatrzymała 25-latka, który po pijanemu ukradł osobowego peugeota. Skorzystał z okazji, bo właściciel zostawił auto przed sklepem z kluczykami w stacyjce, w środku były też dokumenty.
zobacz więcej
Co robić, by uniknąć raka (foto)

Co robić, by uniknąć raka (foto)

Prof. dr hab. nauk med. Cezary Szczylik, wybitny onkolog, który wraz z prof. Wiesławem Jędrzejczakiem dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu szpiku kostnego, w środę 26 września 2018 r. spotkał się z wyszkowianami w Miejskiej Bibliotece. Mówił o profilaktyce nowotworów, o tym, co robić, by uniknąć raka.
zobacz więcej
Wyszków najbogatszy, Długosiodło najbiedniejsze

Wyszków najbogatszy, Długosiodło najbiedniejsze

Serwis samorząd.pap.pl opublikował ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin w Polsce, opierając się na dochodach podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Spośród gmin powiatu wyszkowskiego najwyżej uplasował się Wyszków, najniżej – Długosiodło.
zobacz więcej
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej