Mamy nowy wiadukt (foto)

Wydarzenia

Mamy nowy wiadukt (foto)

27.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 62 już prawie gotowy, po starym praktycznie nie ma już śladu. Na razie z nowego korzystają tylko przechodnie, którzy chwalą szerokie chodniki i wysokie barierki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że kierowcy wjadą na nowy wiadukt już za tydzień. Również do 1 listopada ma zakończyć się przebudowa ul. Kościuszki.
Rozpoczęta w lutym przebudowa drogi krajowej nr 62 dobiega końca. Na prawie całej długości położono już asfalt, ulica jest dobrze oświetlona. Choć modernizacja wiązała się z dużymi utrudnieniami, warto było czekać.
Poruszanie się po Wyszkowie od kilku miesięcy jest dość kłopotliwe, od lipca drogą krajową jeździmy tylko w stronę Serocka. Ale trzeba pamiętać, że budowa prowadzona jest praktycznie cały czas pod ruchem. 
Najtrudniejszym przedsięwzięciem była budowa nowego wiaduktu. Stara konstrukcja została wyłączona z ruchu na początku sierpnia. W miarę jak coraz wyraźniej widoczny był nowy wiadukt, stary był stopniowo rozbierany. Teraz nie ma po nim już nawet śladu.
Niedawno przejście nowym wiaduktem umożliwiono pieszym, przejechać mogą też rowerzyści. Chwalą szeroką ścieżkę rowerową i chodniki, zamontowano też wysokie, bezpieczne bariery.
Budowa nowego wiaduktu wiązała się z przesunięciem drogi krajowej, w związku z czym przebudowano już rondo na skrzyżowaniu ulic Serockiej z Piłsudskiego i Kościuszki. Nowe, dość duże rondo powstało po drugiej stronie wiaduktu, na skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W ubiegłym tygodniu zostało otwarte dla kierowców, ale tylko dlatego, że z powodu asfaltowania zamknięto skrzyżowanie Kościuszki z 3 Maja i Sowińskiego. Przejechać można było tylko ul. Okrzei, do Pułtuskiej. W porównaniu z poprzednim skrzyżowaniem, rondo zostało znacznie podniesione.
GDDKiA deklaruje, że nowym wiaduktem pojedziemy już na początku listopada. Dopuszczenie go do ruchu wymaga szerokich badań technicznych. – Zwróciliśmy się do nadzoru budowlanego, by przeprowadzono je bardzo sprawnie – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Zakładamy, że 1 listopada wiadukt będzie otwarty.
Takie założenie dotyczące zakończenia modernizacji całej ul. Kościuszki ma również GDDKiA. – Wszystko zależy od tego, czy dostaniemy pozwolenie na użytkowanie i od… pogody – zaznacza rzeczniczka warszawskiego oddziału Małgorzata Tarnowska.
Gminie zależy na czasie, bo ze względu na modernizację drogi krajowej PKP zgodziło się przesunąć remonty przejazdów kolejowych. Remonty, które wiążą się z wyłączeniem przejazdów z ruchu. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na ul. 3 Maja. Przejazd będzie zamknięty przez kilka dni, w tym w pierwszy listopadowy weekend. W innym terminie, ale również w listopadzie, planowana jest modernizacja przejazdu na ul. Pułtuskiej.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom