Advertisement 
Mamy działać dwutorowo (foto)

Wydarzenia

Mamy działać dwutorowo (foto)

05.06.2016
autor: Elżbieta Szczuka, Elżbieta Borzymek
W I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida oficjalnie została odsłonięta, w piątek 3 czerwca, tablica upamiętniająca jubileusz 100-lecia LO oraz IV Zjazd Absolwentów LO. Wisi na ścianie przy holu obok tablic 80-lecia oraz 90-lecia Szkoły.
Spotkanie, przebiegające w bardzo przyjacielskiej atmosferze, rozpoczęło wspólne zaśpiewanie zjazdowego przeboju „Nasze liceum”. Tablicę, projektu Wojciecha Smółkowskiego, odsłonili: Karol Pękul – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia LO, reprezentujący wszystkich organizujących jubileusz, Dorota Piotrowicz – dyrektor I LO oraz Anna Starczewska – przedstawicielka łączników. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. C. K. Norwida (tak brzmi obecna nazwa KO Obchodów 100-lecia LO), którego zarząd tworzą: Elżbieta Borzymek, Małgorzata Karłowicz, Małgorzata Lamparska, Dorota Piotrowicz i Władysław Klimaszewski.
– To dla nas  świadectwo, że byliśmy, że mieliśmy to szczęście uczestniczyć w organizacji zjazdu – mówił Karol Pękul, podkreślając historyczne znaczenie tablic pamiątkowych. – Ze swej strony mogę wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Był to dla mnie wielki zaszczyt, że byłem z wami, że razem zrobiliśmy fajną rzecz.
- Mam potrzebę podziękować – wyznała też Dorota Piotrowicz. Podziękowała swojemu poprzednikowi Władysławowi Klimaszewskiemu za zainicjowanie w 2012 r. obchodów stulecia LO i IV Zjazdu Absolwentów oraz wszystkim absolwentom uczestniczącym w organizacji jubileuszu. Władysławowi Klimaszewskiemu i Elżbiecie Borzymek podziękowała za to, że kontynuują działalność KO 100-lecia I LO. Zaprosiła wszystkich do współpracy ze szkołą. Zaprosiła do współpracy ze szkołą. – Bardzo sobie cenię, myślę, że całe nasze grono i uczniowie także, wsparcie absolwentów – podkreśliła.
 
Absolwenci i Przyjaciele „Norwida” 
– Po dwóch latach przygotowywania do jubileuszu, chłonąc atmosferę, które wtedy była, doszłam do wniosku, że szkoda by było, żeby to gdzieś przepadło – mówiła z kolei Elżbieta Borzymek. – Chciałabym, żeby ten kontakt między nami był. Dlatego wspólnie podjęliśmy się powołania stowarzyszenia Absolwenci i Przyjaciele „Norwida”.  
- Żebyśmy razem coś dobrego zrobili dla szkoły – kontynuowała. – Jesteśmy jedyną szkołą w mieście z takimi tradycjami i powinno nam wszystkim zależeć, żeby te tradycje były kontynuowane i żeby ta szkoła była szkołą wiodącą. Bo ma potencjał, co wykazali nasi absolwenci, a teraz potwierdzają uczniowie. Warto to wspierać. 
- Mamy działać dwutorowo. Dla liceum i dla nas, absolwentów  i członków stowarzyszenia – zaznaczył Władysław Klimaszewski, przedstawiając plany stowarzyszenia (można o nich przeczytać w poprzednim NW, a także na 100latlowyszkow.pl)
Drugi zjazdowy przebój, dżingiel „Nasz szkoła ma już 100 lat”, przypomniała jego wykonawczyni Olga Karłowicz, wspierana przez obecnych.
 
I Złaz Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”
Najbliższą imprezą, organizowaną przez stowarzyszenie, jest I Złaz Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”, w sobotę 18 czerwca (szczegóły w ogłoszeniu poniżej). Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Liczą, że wśród uczestników na pewno nie zabraknie patroli Harcerskiego Rajdu Absolwentów Azymut 100.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom