Mamy dofinansowanie budowy obwodnicy!

Wydarzenia

Mamy dofinansowanie budowy obwodnicy!

04.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Po kilku latach starań gmina Wyszków otrzyma dofinansowanie na dokończenie obwodnicy śródmiejskiej. Przetarg jest już rozstrzygnięty, inwestycja powinna rozpocząć się w najbliższym czasie.
W czwartek 4 maja opublikowana została lista rankingowa inwestycji drogowych gminnych i powiatowych, które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych. Obwodnica śródmiejska już dawno znalazła się wśród Regionalnych Inwestycji Terytorialnych subregionu ostrołęckiego. Procedura konkursowa wciąż się jednak przeciągała. Na szczęście możemy mówić o szczęśliwym finale – wniosek gminy Wyszków znalazł się na 3. miejscu listy rankingowej (na 26 zadań, które uzyskały dofinansowanie).
Wartość budowy III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej kosztorys inwestorski szacuje na 30 mln zł. Przyznane dofinansowanie wynosi 18 mln zł. Już wiadomo, że wartość zadania, a więc również dofinansowanie, będą niższe. Przetarg na budowę wygrała firma Porr Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger) z siedzibą w Warszawie z ofertą 24.960.707 zł.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, ale z kosztownym wiaduktem nad torami. Wiadukt powstanie w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza (na fot.). Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i I AWP wybudowane zostanie rondo, od którego obwodnica zostanie poprowadzona do ul. Matejki, gdzie łukiem włączona zostanie w ul. Białostocką, stając się oczywiście drogą z pierwszeństwem przejazdu. Po otwarciu obwodnicy na odcinku ul. Białostockiej od strony miasta ruch powinien być mniejszy. Pojazdy wjeżdżające do Wyszkowa od strony Serocka kierowane będą w al. Piłsudskiego, czyli na obwodnicę.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 9 maja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku