Mają się nie zapadać

Wydarzenia

Mają się nie zapadać

23.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Tuż przed świętami Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji po raz kolejny naprawiało ciągle zapadające się studzienki na ul. Prostej. Czy teraz skutecznie? – Mam nadzieję – mówi prezes Daniel Bogdan.
Na fragmencie Prostej, między ulicami Sowińskiego i IAWP, studzienki są źródłem częstych kłopotów. PWiK prace rozpoczęło od „prześwietlenia” sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej kamerą. – Myśleliśmy, że źródłem problemów jest jakaś dziura, ale wszystko jest w porządku. Wycięliśmy więc ten fragment, zagęściliśmy grunt i dołożyliśmy tłucznia – relacjonuje prezes PWiK.
Prace trwały kilka dni. Zakończyć ma je, położeniem asfaltu w naprawianych miejscach, wydział gospodarki komunalnej urzędu miejskiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Śladami pogromców Enigmy (foto)

Śladami pogromców Enigmy (foto)

Prelekcje, występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu matematycznego i turnieju szachowego złożyły się na Dzień z Enigmą. W ten sposób Wyszków włączył się do projektu „Śladami Pogromców Enigmy”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, mającego na celu propagowanie wiedzy o polskich kryptologach, którzy 85 lat temu przyczynili się odszyfrowania niemieckiej maszyny Enigma.
zobacz więcej
Na Sowińskiego rajd samochodowy. Nie parkuj!

Na Sowińskiego rajd samochodowy. Nie parkuj!

W niedzielę 2 października już po raz 19. odbędzie się Rally Wyszków. Miejscem rajdu, tradycyjnie już, będzie ul. Sowińskiego, między Pułtuską a Prostą. Organizatorzy apelują, by w godz. 9 – 16 na wyłączonym z ruchu odcinku nie parkować aut. 
zobacz więcej
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej
Targi budowlane w marcu (foto)

Targi budowlane w marcu (foto)

W połowie marca 2018r. gmina Wyszków zamierza po raz drugi zorganizować Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz „Wyszków - tu się dobrze mieszka”. Pierwsze spotkanie organizacyjne z przedsiębiorcami odbyło się 15 listopada.
zobacz więcej
Zitcom