Mają się nie zapadać

Wydarzenia

Mają się nie zapadać

23.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Tuż przed świętami Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji po raz kolejny naprawiało ciągle zapadające się studzienki na ul. Prostej. Czy teraz skutecznie? – Mam nadzieję – mówi prezes Daniel Bogdan.
Na fragmencie Prostej, między ulicami Sowińskiego i IAWP, studzienki są źródłem częstych kłopotów. PWiK prace rozpoczęło od „prześwietlenia” sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej kamerą. – Myśleliśmy, że źródłem problemów jest jakaś dziura, ale wszystko jest w porządku. Wycięliśmy więc ten fragment, zagęściliśmy grunt i dołożyliśmy tłucznia – relacjonuje prezes PWiK.
Prace trwały kilka dni. Zakończyć ma je, położeniem asfaltu w naprawianych miejscach, wydział gospodarki komunalnej urzędu miejskiego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Ponad 920 tys. zł mieszkańcy powiatu wyszkowskiego przekazali w tym roku na cele charytatywne w formie 1% swojego podatku. Prawie połowa tej kwoty wsparła Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wśród wyszkowskich organizacji najchętniej wspieraliśmy „Usłysz Marzenia”, która zbiera środki na zakup protezy dla Kasi Kamińskiej.
zobacz więcej
Nie wiem, gdzie są wszystkie ptaki na wsi!

Nie wiem, gdzie są wszystkie ptaki na wsi!

W związku z wystąpieniem w Polsce ptasiej grypy, każdy, kto posiada drób lub gołębie, musi to zgłosić inspekcji weterynaryjnej. W gminie Wyszków część mieszkańców była jednak zaskoczona kontrolami, a jeszcze bardziej – widmem kar, i to dość sporych.
zobacz więcej
Mieszkańcy o przebudowie Matejki (foto)

Mieszkańcy o przebudowie Matejki (foto)

Gmina przygotowuje się do przebudowy ul. Matejki. We wtorek 18 lipca zaprosiła mieszkańców na konsultacje, podczas których nie wyrazili zgody na przebudowę linii energetycznej. Będzie więc nowa ulica, rondo, chodniki, ścieżka rowerowa i ledowe oświetlenie, ale stare słupy energetyczne pozostaną.
zobacz więcej
Ekshumacja przy drodze krajowej

Ekshumacja przy drodze krajowej

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ekshumacja szczątków żołnierzy pochowanych podczas I wojny światowej przy obecnej drodze krajowej nr 8. O istnieniu cmentarza wiedzieli okoliczni mieszkańcy i regionaliści, ale nie był zewidencjonowany w rejestrach konserwatora zabytków, nie został uwzględniony na etapie projektowania drogi. Odnalezienie szczątków było więc zaskoczeniem i dla GDDKiA, i pracowników firmy rozbudowującej trasę. Chyba jeszcze bardziej zdziwieni byli archeolodzy, gdy w jednej z mogił znaleźli… plastikowy worek.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
17.04% (604 głosów)
3.47% (123 głosów)
23.28% (825 głosów)
8.55% (303 głosów)
1.61% (57 głosów)
1.64% (58 głosów)
14.76% (523 głosów)
21.28% (754 głosów)
4.32% (153 głosów)
1.16% (41 głosów)
1.44% (51 głosów)
1.47% (52 głosów)
manhattan
manhattan