Mają nowe miejsce na ziemi (foto)

Wydarzenia

Mają nowe miejsce na ziemi (foto)

10.10.2016
autor: Ewa Elward
W czwartek 6 października odbyło się oficjalne otwarcie dwóch domów dla dzieci. Zamieszkali w nich podopieczni przeniesionej z Dębinek placówki. – Od dzisiaj kilkanaścioro dzieci otrzyma swoje nowe miejsce na ziemi – podkreśliła pani dyrektor. 
– To historyczna chwila – zauważył starosta.
– Dom jest ważnym miejscem dla każdego z nas. Do tego miejsca wracamy całe życie, pielęgnujemy wspomnienia wyniesione z naszych domów. Jak trudno jest żyć tym, którzy nie mają swego domu, wiedzą tylko nieliczni – zauważyła dyrektor placówki Alicja Zapolska. – Dobrze jest, gdy znajdują się osoby, instytucje, które zrozumieją, jak ważne jest stworzenie warunków domowych dla tych zagubionych osób. 
Starosta Bogdan Pągowski przypomniał, że zamysł wyprowadzenia placówki z Dębinek pojawił się już lata temu, nie sprzyjały temu różne okoliczności. – Pałac i park to fajne miejsce, ale niedobre do wychowywania dzieci – tłumaczył. – To historyczna chwila, nie wiem, czy ta inwestycja nie jest najważniejszą, jaką powiat zrealizował w okresie swojego funkcjonowania. To duży wysiłek finansowy dla powiatu, ale warto było go ponieść, aby zmienić sytuację dzieci.
Dyr. Zapolska wyróżniła za pracowitość i zaangażowanie pracowników placówki: Beatę Kozon, Wioletę Bajorek, Ewę Rogalską i Teresę Wawryłę.
Wstęgę przecięli: starosta, dyrektor, ks. dziekan Zdzisław Golan, radna powiatowa Katarzyna Wysocka, radna sejmiku Cecylia Domżała, pracownicy i młodzi mieszkańcy. Aby nowe miejsce dobrze służyło i nie brakowało w nim radości i pogody, budynki poświęcił ks. Zdzisław Golan. Zebrani chętnie i z zainteresowaniem oglądali pomieszczenia. Tego dnia otwarto również pomieszczenia administracyjne w budynku byłej bursy.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 11 października.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom