Lubicie Wyszków? Taak!!! (foto)

Wydarzenia

Lubicie Wyszków? Taak!!! (foto)

16.11.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Tegoroczne Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka, które odbyło się 15 listopada w Hali WOSiR, miało szczególny – patriotyczny – charakter. Było jedną z wielu uroczystości gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Najmłodsi uczniowie szkół gminy Wyszków, w obecności swoich rodizców, otrzymali Legitymacje Wyszkowskiego Pierwszoklasisty – symbol przynależności do wyszkowskiej wspólnoty. – Będzie wam zawsze przypominać o tym dniu – zauważyła pani burmistrz.

- Mam nadzieję, że podoba wam się w gminie Wyszków, że lubicie tu mieszkać, bawić się, chodzić do szkoły. Lubicie Wyszków? – zwróciła się do bohaterów uroczystości prowadząca – Edyta Wittich z urzędu miejskiego. – Taak!!!    
Zastępca burmistrza Aneta Kowalewska i przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska starały się wytłumaczyć dzieciom, czym jest samorząd, jak rolę pełnią radni i burmistrz.  
- To już taka nasza tradycja. Bardzo nam zależy na tym, żeby nasi mali obywatele odnajdowali się w naszej samorządowej wspólnocie, żeby wyrastali na mądrych, aktywnych obywateli – podkreśliła pani burmistrz. – Wyszków to jest nasza wspólna, wielka rodzina i wszyscy jesteśmy jej członkami. A te najważniejsze symbole naszej wspólnoty to herb, flaga, sztandar i gminne insygnia.
Dodała, że wszyscy jej członkowie, jak w każdej rodzinie, powinni się lubić, szanować i wspierać.
Pani przewodnicząca dedykowała małym wyszkowianom fragment tekstu piosenki, której nauczyła się, gdy sama była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2:  
Wyszków to miasto moje rodzinne,
Wyszków to miasto milsze niż inne
Tu właśnie chciałbym spokojnie żyć,
pracować, kochać, marzyć i śnić.

- Pokochajcie całym serce swoje miasto – zachęcała. – To jest nasza mała ojczyzna.
Kolejnym akcentem patriotycznym był koncertu muzyki i piosenki. Śpiewali, umiejętnie zachęcając do tego również dzieci, ciocia Małgosia (sopran) i wujek Krzysio (tenor), akompaniował im wujek Włodek. Okazało się, że choć dopiero zaczynają szkolną naukę, pierwszaki doskonale znają „Przybyli ułani pod okienko” czy „Rozkwitały pąki białych róż”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku