Łoś maskotą policji (foto)

Wydarzenia

Łoś maskotą policji (foto)

26.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Łoś zostanie maskotką wyszkowskiej policji. Projekt Dominika Komora ze Szkoły Podstawowej w Trzciance został wybrany z 86 nadesłanych prac.
26 kwietnia do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zaproszono również laureatów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
Wśród zwierząt, które dzieci widziałyby jako policyjne maskotki znalazły się m.in. miś, świnka, piesek, lis, wiewiórka, świstak i żaba, a nawet dinozaur politireks. Wygrał jednak łoś – praca małego Damiana Komora. – Pomysłów było dużo, ale wybraliśmy zwierzę związane z tym terenem – argumentował zastępca komendanta wyszkowskiej policji mł. insp. Zbigniew Zięcina.
– To łagodny zwierzak. Mam nadzieję, że nie będzie już wypadków z udziałem łosi – dodał starosta Bogdan Pągowski.
Duża maskotka już powstaje, będzie pojawiała się na profilaktycznych festynach z udziałem policji.
Komisja konkursowa przyznała też trzy wyróżnienia: Jakubowi Oleksiakowi z SOS-W, Szymonowi Kryszczukowi z ZS-P w Adelinie i Oliwierowi Bogdewiczowi z SOS-W.
Profesjonalni, Sprawni, Pomocni
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się konkurs plastyczny o straży pożarnej, za co podziękował zastępca wyszkowskiej straży pożarnej mł. bryg. Marek Krzyżański. W tym roku wpłynęło aż 346 prac w czterech kategoriach wiekowych. 20 wybranych zostanie przekazanych do etapu wojewódzkiego konkursu. Wykonali je:
  • klasy I-III: I miejsce - Julia Żołyńska z SP w Starym Lubielu, II - Jakub Korczakowski z SP w Długosiodle, III - Aleksandra Socha z SP w Porządziu, wyróżnienia - Paulina Rutkowska z SP w Blochach, Tobiasz Zając z SP w Lucynowie
  • klasy IV-VI: I miejsce - Natalia Chmielewska z SP w Komorowie, II - Matylda Biernat z SP w Długosiodle, III - Karolina Pułaska z SP w Trzciance, wyróżnienia - Kamil Witkowski SP5 i Olga Zdrojewska z SP2
  • gimnazja: I miejsce - Aleksandra Turek, II - Oliwia Budka, III - Dominika Brejnak, wszyscy z Gimnazjum nr 2
  • wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych i świetlic terapeutycznych: I miejsce – Daria Struniawska z PG w Długosiodle, II - Bartek Jaroszewski ze świetlicy „Słoneczna”, III - Piotr Lonca z SOS-W, wyróżnienia: Klaudia Trojanek i Kacper Sobczak z SOS-W, Maksymilian Sadecki z SP w Długosiodle, Jakub Zbrzeźniak ze świetlicy „Słoneczna”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom