Łoś maskotą policji (foto)

Wydarzenia

Łoś maskotą policji (foto)

26.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Łoś zostanie maskotką wyszkowskiej policji. Projekt Dominika Komora ze Szkoły Podstawowej w Trzciance został wybrany z 86 nadesłanych prac.
26 kwietnia do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zaproszono również laureatów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
Wśród zwierząt, które dzieci widziałyby jako policyjne maskotki znalazły się m.in. miś, świnka, piesek, lis, wiewiórka, świstak i żaba, a nawet dinozaur politireks. Wygrał jednak łoś – praca małego Damiana Komora. – Pomysłów było dużo, ale wybraliśmy zwierzę związane z tym terenem – argumentował zastępca komendanta wyszkowskiej policji mł. insp. Zbigniew Zięcina.
– To łagodny zwierzak. Mam nadzieję, że nie będzie już wypadków z udziałem łosi – dodał starosta Bogdan Pągowski.
Duża maskotka już powstaje, będzie pojawiała się na profilaktycznych festynach z udziałem policji.
Komisja konkursowa przyznała też trzy wyróżnienia: Jakubowi Oleksiakowi z SOS-W, Szymonowi Kryszczukowi z ZS-P w Adelinie i Oliwierowi Bogdewiczowi z SOS-W.
Profesjonalni, Sprawni, Pomocni
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się konkurs plastyczny o straży pożarnej, za co podziękował zastępca wyszkowskiej straży pożarnej mł. bryg. Marek Krzyżański. W tym roku wpłynęło aż 346 prac w czterech kategoriach wiekowych. 20 wybranych zostanie przekazanych do etapu wojewódzkiego konkursu. Wykonali je:
  • klasy I-III: I miejsce - Julia Żołyńska z SP w Starym Lubielu, II - Jakub Korczakowski z SP w Długosiodle, III - Aleksandra Socha z SP w Porządziu, wyróżnienia - Paulina Rutkowska z SP w Blochach, Tobiasz Zając z SP w Lucynowie
  • klasy IV-VI: I miejsce - Natalia Chmielewska z SP w Komorowie, II - Matylda Biernat z SP w Długosiodle, III - Karolina Pułaska z SP w Trzciance, wyróżnienia - Kamil Witkowski SP5 i Olga Zdrojewska z SP2
  • gimnazja: I miejsce - Aleksandra Turek, II - Oliwia Budka, III - Dominika Brejnak, wszyscy z Gimnazjum nr 2
  • wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych i świetlic terapeutycznych: I miejsce – Daria Struniawska z PG w Długosiodle, II - Bartek Jaroszewski ze świetlicy „Słoneczna”, III - Piotr Lonca z SOS-W, wyróżnienia: Klaudia Trojanek i Kacper Sobczak z SOS-W, Maksymilian Sadecki z SP w Długosiodle, Jakub Zbrzeźniak ze świetlicy „Słoneczna”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan