Lodowisko jednak przy Jedynce

Wydarzenia

Lodowisko jednak przy Jedynce

09.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy budynku wielorodzinnego u zbiegu ul. Chopina i Sowińskiego sprzeciwili się lokalizacji miejskiego lodowiska w ich sąsiedztwie. Lodowisko, zgodnie z zapowiedziami, będzie funkcjonowało od 1 grudnia, ale przy Szkole Podstawowej nr 1.
W poprzednim sezonie zimowym sztuczne lodowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że zorganizowane zostanie również tej zimy: od 1 grudnia do końca lutego. Jak już informowaliśmy, w budżecie na organizację i prowadzenie lodowiska radni przeznaczyli w sumie 224 tys. zł: w 2018 r. – 50 tys. zł, 2019 r. - 174 tys. zł. Ponieważ pl. Miejski jest w przebudowie, gmina zdecydowała się zlokalizować lodowisko na prywatnych działkach u zbiegu ulic Chopina i Sowińskiego. Jeden z właścicieli udostępnił swoją nieruchomość nieodpłatnie, drugiemu gmina miała zapłacić 600 zł miesięcznie. Miała, bo lokalizację zmieniła pod naciskiem mieszkańców sąsiedniego budynku wielorodzinnego.
Lodowisko będzie wykonywane przy Szkole Podstawowej nr 1, na boisku do piłki ręcznej, które obecnie przechodzi konserwację. Prace związane z organizacją lodowiska mają zacząć się w drugiej połowie listopada. Wiele zależy, oczywiście, od pogody. By lodowisko mogło zostać wylane, temperatura nie może być wiele wyższa niż 0 stopni C.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W rocznicę wybuchu wojny

W rocznicę wybuchu wojny

Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się o godz. 11 przed pomnikiem Gloria Victis.
zobacz więcej
„Czwórka” wraca! (foto)

„Czwórka” wraca! (foto)

Pierwszą uchwałę wprowadzającą w gminie Wyszków reformę oświaty radni miejscy podjęli 1 lutego. Jednogłośnie przyjęli projekt określający nową sieć szkół – ośmioletnich podstawówek.
Uwaga, rodzice uczniów klas III i VI Szkół Podstawowych nr 1 i 2. Najprawdopodobniej 10 lutego w „Hutniku” odbędzie się spotkanie, po którym ma być wam łatwiej podjąć decyzję, czy przenieść dzieci do powstającej właśnie Szkoły Podstawowej nr 4.
zobacz więcej
Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni w Wyszkowie przeprowadzane będą 11, 12 i 14 maja. Zaproszenie kierowane jest do pań w wieku 50 – 69 lat, które są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. 
zobacz więcej
Piknik charytatywny (foto)

Piknik charytatywny (foto)

22 osoby zarejestrowały się w bazie dawców szpiku, 40 - oddało krew podczas pikniku charytatywnego „Uratuj życie – masz to we krwi”. Organizatorem pikniku, który odbył się w czwartek 22 sierpnia na pl. Miejskim było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, wyszkowskich wolontariuszy, przedsiębiorców i darczyńców. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną