Lodowisko jednak przy Jedynce

Wydarzenia

Lodowisko jednak przy Jedynce

09.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy budynku wielorodzinnego u zbiegu ul. Chopina i Sowińskiego sprzeciwili się lokalizacji miejskiego lodowiska w ich sąsiedztwie. Lodowisko, zgodnie z zapowiedziami, będzie funkcjonowało od 1 grudnia, ale przy Szkole Podstawowej nr 1.
W poprzednim sezonie zimowym sztuczne lodowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że zorganizowane zostanie również tej zimy: od 1 grudnia do końca lutego. Jak już informowaliśmy, w budżecie na organizację i prowadzenie lodowiska radni przeznaczyli w sumie 224 tys. zł: w 2018 r. – 50 tys. zł, 2019 r. - 174 tys. zł. Ponieważ pl. Miejski jest w przebudowie, gmina zdecydowała się zlokalizować lodowisko na prywatnych działkach u zbiegu ulic Chopina i Sowińskiego. Jeden z właścicieli udostępnił swoją nieruchomość nieodpłatnie, drugiemu gmina miała zapłacić 600 zł miesięcznie. Miała, bo lokalizację zmieniła pod naciskiem mieszkańców sąsiedniego budynku wielorodzinnego.
Lodowisko będzie wykonywane przy Szkole Podstawowej nr 1, na boisku do piłki ręcznej, które obecnie przechodzi konserwację. Prace związane z organizacją lodowiska mają zacząć się w drugiej połowie listopada. Wiele zależy, oczywiście, od pogody. By lodowisko mogło zostać wylane, temperatura nie może być wiele wyższa niż 0 stopni C.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche