Likwidacja filii bibliotecznej w Lucynowie

Wydarzenia

Likwidacja filii bibliotecznej w Lucynowie

15.08.2018
autor: Elżbieta Szczuka
- Decyzja trudna, ale konieczna – przekonywała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, uzasadniając na sesji 8 sierpnia decyzję o likwidacji  Filii Bibliotecznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Lucynowie.
28 grudnia ub. roku Rada Miejska podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji filii bibliotecznej w Lucynowie. Powodem była spadająca liczba wypożyczeń. W budynku szkoły w Lucynowie funkcjonowały dwie biblioteki, filia i szkolna. Tymczasem z powodu reformy zwiększyła się liczba oddziałów w szkole (doszły klasy VII i VIII, funkcjonuje też zerówka oraz grupa 4- i 5-latków), brak pomieszczeń powodował, że ta wiejska szkoła musiałaby funkcjonować na półtorej zmiany. Oponowali mieszkańcy, którzy chcieli pozostawienia filii biblioteki. Otrzymali wówczas propozycję korzystania z filii w Rybienku Leśnym, z biblioteki głównej albo dowozu książek do domu. Na sierpniową sesję już nie przyszli.
Uchwała podjęta 8 sierpnia (14 głosów za,  3 przeciw, 2 wstrzym.) dopełniła procedurę likwidacji filii bibliotecznej w Lucynowie z dniem 31 lipca 2018 r. Radni wprowadzili jednocześnie zmiany w statucie wyszkowskiej biblioteki.
Księgozbiór wraz z wyposażeniem likwidowanej filii bibliotecznej w Lucynowie pozostaje częścią̨ majątku MGB-P  w Wyszkowie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku