Licytacja charytatywna i emocjonująca (foto)

Wydarzenia

Licytacja charytatywna i emocjonująca (foto)

21.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
4.020 zł udało się zebrać podczas licytacji lalek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.
Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Uczniowie (z pomocą dorosłych) szyją szmaciane laleczki, z których każda ma imię i swoją krótką historię. Następnie w szkole odbywa się licytacja. Dwójka zaprosiła na nią w środę 20 lutego. Okazała się nie tylko bardzo dochodowa, ale i emocjonująca: były łzy radości i smutku. Lalki - mieszkanki różnych stron świata były tak wspaniałe, że każdy chciałby mieć taką w domu. Najdroższe okazały się Indianka Sarayu i Eskimoska Nuka - kupione za 300 zł. Bardzo często padały kwoty od 100 do 200 zł. W sumie zebrało się 4.020 zł, za które kupione zostaną aż 402 szczepionki (koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecka w Afryce to 10 zł)! 
Emocjonująca była również licytacja Piotrka, podwórkowego żartownisia, który lubi psoty, koty i płoty. To Piotrek (autorstwa Gabrysi Pietruszki), głosami uczniów, został wybrany na reprezentanta szkoły i weźmie udział w ogólnopolskim głosowaniu, w którym do wygrania jest koncert Majki Jeżowskiej. Uwaga! Głosowanie rozpocznie się na Facebooku 8 marca. Zagłosować można tylko raz, więc każdy głos będzie na wagę złota.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pierwsze ślubowanie w Czwórce (foto)

Pierwsze ślubowanie w Czwórce (foto)

W obecności rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów 49 najmłodszych uczniów reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte 24 października przeżywało ważne chwile. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zostali pasowani na uczniów i oficjalnie przyjęci do szkolnej braci.
zobacz więcej
Dożynki ze Sławomirem (foto)

Dożynki ze Sławomirem (foto)

Chleba nie wolno jeść samemu; trzeba się nim dzielić, wtedy najlepiej smakuje – mówił ks. Konstanty Kordowski podczas dożynek, na które gmina Wyszków zaprosiła (nie tylko rolników) w niedzielę 2 września. Dzielenie chlebem jest zresztą jedną z piękniejszych dożynkowych tradycji.
Wyszków na długo zapamięta tegoroczną uroczystość dzięki wieczornemu koncertowi Sławomira, który po brzegi wypełnił stadion miejski.
zobacz więcej
Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
zobacz więcej
Koszty pod kontrolą

Koszty pod kontrolą

Pierwsze półrocze działalności szpitala zamknęło się ponad milionową stratą. Trudna sytuacja sprowokowała pytania, zarówno o jej przyczyny, jak i sposób ich przedstawienia. Dyskusja na sesji rady powiatu 28 września nie była przyjemna.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche