Licytacja charytatywna i emocjonująca (foto)

Wydarzenia

Licytacja charytatywna i emocjonująca (foto)

21.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
4.020 zł udało się zebrać podczas licytacji lalek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.
Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Uczniowie (z pomocą dorosłych) szyją szmaciane laleczki, z których każda ma imię i swoją krótką historię. Następnie w szkole odbywa się licytacja. Dwójka zaprosiła na nią w środę 20 lutego. Okazała się nie tylko bardzo dochodowa, ale i emocjonująca: były łzy radości i smutku. Lalki - mieszkanki różnych stron świata były tak wspaniałe, że każdy chciałby mieć taką w domu. Najdroższe okazały się Indianka Sarayu i Eskimoska Nuka - kupione za 300 zł. Bardzo często padały kwoty od 100 do 200 zł. W sumie zebrało się 4.020 zł, za które kupione zostaną aż 402 szczepionki (koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecka w Afryce to 10 zł)! 
Emocjonująca była również licytacja Piotrka, podwórkowego żartownisia, który lubi psoty, koty i płoty. To Piotrek (autorstwa Gabrysi Pietruszki), głosami uczniów, został wybrany na reprezentanta szkoły i weźmie udział w ogólnopolskim głosowaniu, w którym do wygrania jest koncert Majki Jeżowskiej. Uwaga! Głosowanie rozpocznie się na Facebooku 8 marca. Zagłosować można tylko raz, więc każdy głos będzie na wagę złota.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku