Leasing ciągników siodłowych i naczep dla branży transportowej – najważniejsze informacje

Wydarzenia

Leasing ciągników siodłowych i naczep dla branży transportowej – najważniejsze informacje

25.09.2019
autor: materiał zewnętrzny
Wśród klientów leasingodawców liczną grupę stanowią polskie firmy transportowe. Jednymi z najczęściej finansowanych środków są ciągniki oraz naczepy – dotyczy ich znaczna część umów zawieranych przez przedsiębiorstwa działające we wspomnianej branży. Na czym polega leasing takich pojazdów? Jaka jest jego specyfika? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.
 

Tani leasing dla branży transportu

Leasingodawcy zawierają umowy z przedsiębiorcami działającymi w różnych obszarach. Przygotowują także oferty dla klientów indywidualnych. Jednak trzeba wiedzieć, że to właśnie branża transportowa jest traktowana przez nich priorytetowo. Wspomniana sytuacja wiąże się z szeregiem korzyści dla przedsiębiorstw zajmujących się transportem. Leasingodawcy zabiegają o takich klientów, rywalizując między sobą poprzez przedstawianie coraz atrakcyjniejszych ofert. W przypadku leasingu naczep czy ciągników siodłowych można zatem trafić na szczególnie opłacalne propozycje.

Jeżeli chcesz zainwestować w pojazdy dla swojej firmy, oferty finansowania możesz sprawdzić na stronie https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep. Aby oszacować koszty miesięcznych rat albo wysokość wykupu, skorzystaj z kalkulatora leasingowego. Ponadto masz okazję skontaktować się z doradcami, którzy wynegocjują dla Ciebie korzystne warunki i opiszą Ci formalności, jakich trzeba dopełnić, by pozyskać pojazd do firmy.
 

Leasing dla start-upów i innych młodych przedsiębiorstw

Większość leasingodawców finansuje wyłącznie firmy transportowe działające od dłuższego czasu w branży i mogące pochwalić się osiąganymi zyskami. Trzeba jednak wiedzieć, że również nowe przedsiębiorstwa mają szansę na otrzymanie finansowania na specjalnych warunkach. W niektórych przypadkach podczas wnioskowania nie trzeba przedstawiać faktur – szczególnie jeśli jeszcze się takich nie wystawiło.
 

Firmy leasingowe chętnie finansują ciągniki siodłowe i naczepy

Leasingodawcy wkładają wiele wysiłku w pozyskanie klientów z branży transportu i dążą do zawierania jak największej liczby umów dotyczących ciągników i naczep. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że z finansowaniem wspomnianych pojazdów nie wiąże się duże ryzyko. Rynek używanych środków transportu ciężkiego jest bardzo chłonny. Dlatego też leasing ciągników siodłowych i naczep okazuje się dość bezpieczny z punktu widzenia finansów leasingodawcy – firma w razie przedterminowego zakończenia umowy i zwrotu pojazdu nie będzie miała problemu ze zbyciem środka trwałego.
 

Leasing używanych naczep i ciągników siodłowych – czy to możliwe?

Firmy leasingowe preferują finansowanie nowych pojazdów. Jednakże w przypadku leasingu ciągników siodłowych czy też umów, których przedmiotem mają być naczepy, zgadzają się również na używane środki trwałe. Najwięcej leasingodawców finansuje pojazdy 2- czy 4-letnie. Mniej liczną grupą są firmy oferujące leasing ciągników siodłowych 5- lub 6-letnich. Nieliczni leasingodawcy godzą się na sfinansowanie pojazdów 8-letnich. Maksymalny akceptowany wiek naczepy bywa znacznie mniejszy. Wiele zależy od jej rodzaju i stanu zużycia.

Polskie firmy transportowe są kluczowymi klientami branży leasingowej, dlatego mogą liczyć na szczególnie korzystne warunki w przypadku leasingu ciągników siodłowych i naczep. Leasingodawcy rywalizują o przedsiębiorców zajmujących się transportem, dlatego starają się przedstawiać im możliwie najbardziej atrakcyjne oferty. Co ważne, zgadzają się zarówno na finansowanie środków nowych, jak i tych używanych, co zwiększa wybór pojazdów i szansę na dopasowanie ich specyfikacji do indywidualnych oczekiwań.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane