Laptopy dla uczniów do zdalnej nauki

Wydarzenia

Laptopy dla uczniów do zdalnej nauki

06.04.2020
autor: Powiat Wyszkowski, Gmina Wyszków
45 laptopów trafi do uczniów szkół średnich, 42 – wyszkowskich podstawówek. Starostwo i urząd miejski pozyskali środki z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Wnioski o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji w ramach projektu Zdalna Szkoła płyną z całej Polski. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów w swoich domach. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub odpowiedniego sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
Ekspresowa procedura wnioskowania i wypłaty środków koordynowane s przez Ministerstwo Cyfryzacji.
W ramach projektu urząd miejski zakupił 42 laptopy dla uczniów z 9 szkół podstawowych z terenu gminy Wyszków. Wartość sprzętu to 99.600 zł. Sprzęt zostanie uczniom wypożyczony.
Również Powiat Wyszkowski znalazł się w VI, najwyżej kategorii, w której wysokość dofinansowania wynosi 100 tys. zł. Zarząd powiatu podjął decyzję o przeznaczeniu 20 tys. zł na zakup dodatkowych urządzeń, które uzupełnią liczbę komputerów zakupionych ze środków pozyskanych z projektu. Za kwotę ponad 120 tys. zł zamówiono 45 laptopów (matryce 15.6 cala, 4-rdzeniowe procesory, szybkie dyski SSD). Sprzęt trafi do szkół prowadzonych przez powiat: CEZiU „Kopernik”, ZS1, ILO, ZSS w Brańszczyku, SOS-W oraz ZS w Długosiodle. Pierwsze komputery przenośne powinny trafić do uczniów jeszcze przed świętami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom