Królewskie pożegnanie z Wyszkowem (foto)

Wydarzenia

Królewskie pożegnanie z Wyszkowem (foto)

28.11.2019
autor: Elżbieta Szczuka
27 listopada, przed XV sesją Rady Powiatu, byłemu komendantowi powiatowemu policji insp. Michałowi Toporkiewiczowi podziękowali radni.
 
Z dniem 17 listopada 2019 r., po prawie 5 latach pracy na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie (i prawie 30 latach służby w policji) na emeryturę odszedł insp. Michał Toporkiewicz. Obowiązki komendanta 18 listopada przejął nadkom. Mariusz Sycik. Obydwaj przyszli w środę na sesję Rady Powiatu.
- W imieniu radnych i zarządu powiatu chcieliśmy za te 29 lat, a właściwie za te 4 lata bardzo aktywnej pracy na terenie Powiatu Wyszkowskiego, jako komendanta policji w Wyszkowie, podziękować – mówił przewodniczący rady Waldemar Sobczak. - Za to, panie komendancie, że podniósł pan poziom bezpieczeństwa w stosunku do minionego okresu. Chcieliśmy podziękować, życzyć w niedalekiej przyszłości dużo radości, zdrowia, sukcesów. Jest pan na tyle młodym, aktywnym mężczyzną, że da sobie pan z tym doskonale radę.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mieliśmy okazję współpracować - dziękował w imieniu zarządu starosta Jerzy Żukowski. - Ten czas był bardzo dobry, owocny.
W podziękowaniu były komendant otrzymał piękny bukiet kwiatów.
Dziękował też insp. Toporkiewicz. Dziękował radzie, staroście Jerzemu Żukowskiemu i poprzedniemu staroście Bogdanowi Pagowskiemu, który przyjmował go prawie 5 lat temu, w styczniu 2015 roku.
- Starałem się przekazać swoją wiedzę policjantom, ale przede wszystkim taki sposób bycia, który będzie przyjazny dla społeczeństwa. To już państwo ocenicie, czy mi się to udało. Na pewno zostawiam w dobrej kondycji tę jednostkę.
Nowemu komendantowi życzył takiego pożegnania, jakie on miał: - To było królewskie pożegnanie. Dziękuję bardzo.
Od radnych i zebranych na sali Michał Toporkiewicz otrzymał gorące brawa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość