Korytarz życia na S-8. Policja chwali kierowców (wideo)

Wydarzenia

Korytarz życia na S-8. Policja chwali kierowców (wideo)

13.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w czwartek 12 grudnia na trasie S-8. Dzięki utworzonemu przez kierowców korytarzowi życia, służby ratunkowe sprawnie dotarły na miejsce. - To zachowanie zasługujące na pochwałę - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka.
 
Panujący na drodze S8 duży ruch utrudnia służbom dotarcie na miejsce wypadku. - Tym razem było jednak inaczej - podkreśla rzeczniczka policji. - Kierowcy stojący w korku zjeżdżali z lewego pasa na lewo, a z prawego na prawo, dzięki czemu środek pozostał wolny dla pojazdów uprzywilejowanych. To zachowanie zasługujące na pochwałę, bo zgodnie z nowymi przepisami tak właśnie tworzy się korytarz życia.
Przypomnijmy, że tydzień temu weszły w życie nowe przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia. - Zmiana przepisów i sankcje przewidziane za ich złamanie niewątpliwie wpływają na zachowanie kierujących. Najważniejsze jednak, abyśmy pamiętali, że czas w ratowaniu życia odgrywa ogromną rolę - dodaje Marta Gierlicka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom