"Kopernik" ma nowy kompleks sportowy (foto)

Wydarzenia

"Kopernik" ma nowy kompleks sportowy (foto)

19.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mityngiem lekkoatletycznym Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” zainaugurowało funkcjonowanie nowego kompleksu sportowego. Z nowej bazy uczniowie cieszyli się wraz z koleżanki i kolegami z innych wyszkowskich szkół.
Impreza, która odbyła się 14 czerwca, była podsumowaniem inwestycji w bazę sportową CEZiU „Kopernik”. W 2015 r. powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 28 x 46 m, które kosztowało 409.577 tys. zł, w tym 100 tys. zł dofinansowania. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa kompleksu lekkoatletycznego, w skład którego wchodzi bieżnia czterotorowa długości 118 m, rozbieg do skoczni w dal trójskoku ze skocznią, rzutnia do pchnięcia kulą, street workout, mała widownia, wyposażenie lekkoatletyczne. Wartość tego etapu to 385.914 zł, w tym 175 tys. zł dofinansowania.
Wstęgę przecięli: dyr. szkoły Grażyna Kalinowska, starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, wiceprzewodnicząca rady powiatu Bożena Jakubczak-Zadrożna, naczelnik powiatowego wydziału rozwoju i funduszy Ewa Ćwik, ks. Zdzisław Golan, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych, przedstawiciel uczniów Rafał Kozioł. 
Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie podziękowali za tę inwestycję władzom powiatu. – Zapraszamy wszystkie szkoły, żeby ten obiekt żył i funkcjonował – apelował starosta.
 
Rywalizacja lekkoatletyczna
Trudno wyobrazić sobie otwarcie obiektów sportowych bez zawodów. Do udziału w mityngu lekkoatletycznym Copernicus szkoła zaprosiła swoich sportowców oraz reprezentantów Zespołów Szkół nr 1 i 3, I Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjów nr 1 i 3 oraz sąsiadów – uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Do rywalizacji włączyli się również nauczyciele. Mityngowi towarzyszyło motto Polskiego Komitetu Olimpijskiego „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotą rzeczy jest nie zwyciężać lecz umieć toczyć rycerski bój” (Pierre de Coubertin).
Uczniowie podstawówki brali udział w konkurencjach: rzucanka siatkarska piłką fitness, 5 podań piłką do futbolu amerykańskiego (klasy I-III, koszykówka piłką do futbolu amerykańskiego (klasy IV-VI), tor sprawnościowy, zwis na drążku z ugiętymi ramionami na czas (dla chętnych). Wszyscy otrzymali dyplomy za udział.
Młodzież z kolei rywalizowała w: biegu na dystansie 100m, pchnięciu kulą, skoku w dal i zwisie na drążku z ugiętymi ramionami na czas. Wśród gimnazjalistów lepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1. W starszej kategorii wiekowej I miejsce zajął ZS1, II - CEZiU „Kopernik”, III - I LO.
Medalami organizatorzy nagrodzili sportowców w kategorii wiekowej 20+, udział wzięło 46 osób.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

Przed nami, niestety, ostatni weekend wakacji. Prognozy pogody są optymistyczne, ma być upalnie. Będzie więc okazja, by po raz ostatni w tym sezonie skorzystać ze słonecznych promieni na plaży miejskiej. Jest szansa, że pogoda dopisze na imprezach dożynkowych, w Rząśniku i Tulewie, gdzie wieczorem wystąpią gwiazdy disco polo. W weekend będzie też można posłuchać zgoła innej muzyki – przebojów opery i operetki. Na swoje festyny zapraszają wyszkowska policja i szkoła w Jackowie Górnym.
zobacz więcej
Same duże inwestycje (foto)

Same duże inwestycje (foto)

Po raz pierwszy od kilku lat rada miejska jednogłośnie przyjęła budżet na kolejny rok, mimo zaplanowanego dość wysokiego, bo ponad dwudziestomilionowego kredytu. Mają być budowane: obwodnica śródmiejska, stadion, ul. 3 Maja i przedszkole przy Meliorantów. – 
Mieszkańcy w większości są zadowoleni. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę, żeby żyło się lepiej – podsumował Jan Abramczyk.
zobacz więcej
Pobicie podczas libacji. Kobieta w ciężkim stanie

Pobicie podczas libacji. Kobieta w ciężkim stanie

Ciężko pobita 39-letnia kobieta trafiła do szpitala w sobotę 19 listopada. Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby, ale ostatecznie zarzut postawiono tylko jednej, 46-letniemu mieszkańcowi gminy Rząśnik.
zobacz więcej
W okrojonym gronie (foto)

W okrojonym gronie (foto)

Rafał Leszczyński pozostał przewodniczącym Osiedla nr 5. Wybory, które odbyły się 23 czerwca, zakończyły serię zebrań osiedlowych.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star 300x250