Konsultacje w sprawie kart wyborczych

Wydarzenia

Konsultacje w sprawie kart wyborczych

17.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W czwartek 22 czerwca o godz. 17 w urzędzie miejskim (I piętro, sala 144A) odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektów kart do głosowania w wyborach samorządowych w 2018r.
Konsultacje dotyczyć będą w szczególności:
  • praktyczności kart w formie broszury w rozmiarze A4 i kart wielkoformatowych, w tym A0 i A1
  • tajności głosowania na tzw. płachcie (karcie A0 i A1)
  • oceny czynności wykonywanych przez wyborcę, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu oddania głosu na karcie, złożenia karty wielkoformatowej (tzw. płachty o formacie A0 i A1) do koperty i wrzucenia jej do urny
  • oceny trudności oddania głosu przez osoby starsze i niepełnosprawne w przypadku kart różnych rozmiarów.
Krajowe Biuro Wyborcze uruchomiło platformę edukacyjną www.wybieramwybory.pl, na której znajdują się szczegółowe informacje dla wyborców, także niepełnosprawnych, oraz filmy przybliżające reguły Kodeksu wyborczego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ASF: wszyscy się boimy

ASF: wszyscy się boimy

- Wszyscy się boimy, bo wirus jest trudny do zlikwidowania – o afrykańskim pomorze świń (ASF) mówi powiatowy lekarz weterynarii Edmund Matey. Zwłaszcza, że sąsiadujemy z dwoma powiatami, które znajdują się już w obszarze ochronnym: Ostrów Maz. i częściowo Ostrołęka.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Nowy zastępca w ARiMR

Nowy zastępca w ARiMR

Mariusz Bryk od 1 lipca pełni funkcję zastępcy kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
zobacz więcej
Maluchy na ludowo (foto)

Maluchy na ludowo (foto)

Najpopularniejsze piosenki ludowe w najlepszym, bo dziecięcym wykonaniu można było usłyszeć 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 podczas IV Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w tym roku pod hasłem „Raz na ludowo”.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star