Konkurs na jubileusz wodociągów

Wydarzenia

Konkurs na jubileusz wodociągów

19.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiło konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. Do wygrania m.in. rower górski i tablet.
Temat konkursu jest ekologiczny: „Czysta woda zdrowia doda”. Jego celem, jak podkreślają organizatorzy, jest pobudzenie wrażliwości artystycznej i ekologicznej u dzieci, kształtowanie poczucia więzi ze środowiskiem i przyrodą, dostrzeganie znaczenia wody dla człowieka i środowiska, pobudzenie wyobraźni oraz prezentacja możliwości twórczych najmłodszych mieszkańców gminy.
Do udziały w konkursie PWiK zaprasza najmłodszych uczniów podstawówek na terenie gminy Wyszków, czyli ponad 1.200 dzieci. Pięć najlepszych prac z każdej szkoły należy dostarczyć do PWiK do 15 maja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 maja, a wręczenie nagród - 1 czerwca.
Konkurs dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Laureat I miejsca otrzyma rower górski, II – tablet, III – słuchawki bezprzewodowe. W puli nagród jest też 40 zestawów do rysowania. Trzy placówki biorące udział w konkursie - w drodze losowania - otrzymają laptopy.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.pwikwyszkow.pl.
Hotel Ossa
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Święta miłości i nadziei (foto)

Święta miłości i nadziei (foto)

Coroczne spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych w sanktuarium św. Idziego odbyło się w niedzielę 18 grudnia. Przywitali ich przedstawiciele władz samorządowych oraz gospodarz obiektu, ks. Zdzisław Golan. 
zobacz więcej
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej
Poważny wypadek w Kamieńczyku (foto)

Poważny wypadek w Kamieńczyku (foto)

Ciężko ranny młody mężczyzna trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło 15 lutego rano na drodze krajowej w okolicach Kamieńczyka.
zobacz więcej
Uwaga! Tymczasowe przystanki

Uwaga! Tymczasowe przystanki

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, zmiana organizacji ruchu na modernizowanej ul. Kościuszki wywołała spore zamieszanie i spowodowała niemałe korki w mieście. Konsekwencją nowej organizacji jest zmiana tras komunikacji miejskiej i przeniesienie przystanków autobusowych.
zobacz więcej
mrówka maj 2017
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.70% (203 głosów)
43.30% (155 głosów)
fotobudka star