Koniec z tymczasowymi przystankami

Wydarzenia

Koniec z tymczasowymi przystankami

18.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 18 listopada zlikwidowano tymczasowe przystanki przy ul. Pułtuskiej i Daszyńskiego. Po remoncie drogi krajowej komunikacja wraca do dawnego porządku.
Przypomnijmy, że tymczasowe przystanki wprowadzono kilka miesięcy temu, gdy wykonawca przebudowy ul. Kościuszki zamknął ruch w stronę Warszawy. Ponieważ autobusy nie miały wyjazdu z ul. Sowińskiego na Kościuszki, konieczna była zmiana lokalizacji przystanku znajdującego się przy galerii handlowej. Autobusy zatrzymywały się więc na ul. Daszyńskiego, w pobliżu pawilonu handlowego i na ul. Pułtuskiej – przy bazie karetek Meditrans.
Z początkiem listopada na ul. Kościuszki przywrócono ruch obustronny, tydzień temu zatoki autobusowe przy parku miejskim zostały oznakowane. Od razu zaczęli z nich już korzystać prywatni przewoźnicy kursujący do stolicy. Tym samym zatrzymywali się też na przystankach vis a vis galerii handlowej przy ul. Sowińskiego. Innymi prawami rządził się PKS, który przez tydzień czekał na oficjalną informację od wykonawcy drogi, że przystanki „wracają” na dawne miejsce. Oznakowanie z tymczasowych przystanków autobusowych, wraz z zakazami zatrzymywania się, zdjęto w piątek 18 listopada.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną