Koniec wakacji! (foto)

Wydarzenia

Koniec wakacji! (foto)

05.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
1 września był wyjątkowym dniem dla Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach. Placówka nie tylko była gospodarzem gminnego rozpoczęcia roku szkolnego, ale też zaczęła go z nowym kompleksem sportowym.
- Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, plany, marzenia, ale i kontynuacja długiej, trudnej edukacyjnej drogi, na której uczeń zawsze był i będzie najważniejszy. Przed nami niełatwy rok, czekają nas duże zmiany. Życzę, by był to czas cierpliwości, spokoju i partnerstwa – głównie do rodziców, nauczycieli i dyrektorów gminnych placówek oświatowych zwróciła się Aneta Kowalewska.
Szczególnymi gośćmi uroczystości byli absolwenci szkoły w Leszczydole-Nowinach: honorowy obywatel gminy Wyszków ks. Henryk Kietliński oraz ks. Jerzy Błaszczak. - 1 września 1939 r. wyszedłem z kolegami do szkoły, ale nie dotarłem, spadły bomby – wspominał ks. Kietliński. - Cały Wyszków spłynął krwią. Nasza szkoła została później spalona. Budzę się w nocy, a szkoła stoi w płomieniach. Nauczycieli wyprowadzono i już nigdy ich nie spotkałem. Wspominam to, byście wiedzieli, jak tragiczne są losy tej szkoły, tej miejscowości. Szkołę odbudowano. Jestem z niej bardzo dumny, to dla mnie jedyna szkoła w świecie. 
Z rąk burmistrza akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego odebrali: Maryla Piech i Agnieszka Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 2, Anna Gołębiewska i Paulina Rejtner z Zespołu Szkół w Wyszkowie, Agnieszka Turek i Anna Żemła z Przedszkola nr 1, Edyta Olbryś i Ewelina Goś-Sadkowska z Przedszkola Integracyjnego, Małgorzata Sulewska z Przedszkola nr 9, Aleksandra Lange z Gimnazjum nr 2, Szymon Strychalski z ZS w Leszczydole-Nowinach, Katarzyna Urbanowska z ZS w Rybienku Leśnym i Anna Macek z SP2.
W części artystycznej wystąpił, oczywiście, funkcjonujący w Leszczydole-Nowinach zespół ludowy „Wyszków”.
Szkoła rozpoczyna rok szkolny z wyremontowaną salą lekcyjną, za co dyr. Krzysztof Ochmański podziękował przedstawicielom firmy „Cynkomet”, zestawem nowych tablic edukacyjnych, ale przede wszystkim z nowym kompleksem sportowym: boiskiem ze sztucznej nawierzchni do piłki nożnej, bieżnią, oświetleniem. – Bardzo na niego czekaliśmy i bardzo się cieszymy. Będzie służył wszystkim mieszkańcom Leszczydołu-Nowin – zapewnił dyr. Ochmański.
- Kończymy pewien etap rozwoju gminy – ostatnia szkoła dostaje nowoczesny kompleks sportowy – podkreślił z kolei burmistrz. - Wydaliśmy na te inwestycje ok. 5 mln zł, większość z dofinansowaniem zewnętrznym. Mam nadzieję, że wszystkie będą dobrze wykorzystywane. To boiska środowiskowe, mają służyć wszystkim mieszkańcom. Rozwój bazy sportowej wpływa na wzrost zainteresowania sportem, mamy więcej sekcji, klubów, pojawiają się nowe dyscypliny. Kolejny etap to przebudowa stadionu miejskiego, zaczynamy w przyszłym roku.
Oprócz burmistrza symboliczną wstęgę przejęci li: dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański, sołtys Stanisław Nasiadka oraz naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 6 września.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość