Koniec roku szkolnego. To oni spisali się najlepiej (foto)

Wydarzenia

Koniec roku szkolnego. To oni spisali się najlepiej (foto)

26.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Najlepsi uczniowie wyszkowskich podstawówek i gimnazjów, wyróżnieni w licznych konkursach oraz ich nauczyciele zostali nagrodzeni 24 czerwca podczas gminnego zakończenia roku szkolnego. W tym roku prymusi, zamiast tradycyjnych książek, otrzymali karnety na pływalnię i do kina.
Co roku gminna uroczystość zakończenia nauki odbywa się w innej szkole, w tym roku najlepszych z najlepszych gościła Szkoła Podstawowa nr 1. Władze gminy, dyrektorów placówek zajmujących się oświatą, poczty sztandarowe oraz uczniów i ich rodziców powitała dyr. Hanna Dziubiel. 
Ponieważ młodzież nie mogła doczekać się już rozpoczęcia wakacji, do czego wyjątkowo zachęcała pogoda, dorośli ograniczyli się do krótkich gratulacji oraz życzeń bezpiecznego i radosnego spędzenia dwóch miesięcy bez nauki. – Macie kapitał w postaci wykształcenia, który otworzy przed wami wiele drzwi – do uczniów zwróciła się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Rodzicom pogratulowała fantastycznych dzieci, nauczycielom podziękowała za to, że niezależnie od zmian w oświacie potrafią doskonale wykonywać swoją pracę.
Wspaniałych wakacji życzyli uczniom również przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej Jan Hryniewicz i Zofia Dawidzka z Klubu Przodujących Szkół.
Nagrodzeni zostali uczniowie najlepsi w swoich szkołach, ci, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami w konkursach sportowych, artystycznych i wiedzowych oraz nauczyciele, którzy pomogli im te sukcesy osiągnąć.
Na zakończeniu roku szkolnego nie mogło zabraknąć części artystycznej, przygotowanej przez uczniów i nauczycieli z „jedynki”.
 
Prymusi
SP3: Maja Janiszewska, Julia Owsiejko, Natalia Wyszyńska, Karolina Wyszyńska, Maja Racka, Dominika Wiśniewska
Gimnazjum nr 3: Daniel Wiśniewski, Karolina Kownacka,  Aleksandra Turek, Izabela Michalik, Weronika Załęska, Aleksandra Lesiak
SP w Lucynowie: Julia Kozman, Weronika Urbanowska, Igor Powierza, Maciej Ciach, Karolina Skołożyńska
SP2: Marta Pękul, Piotr Zaniewski, Michał Dawidczyk, Mateusz Wojtaszek, Sandra Powierza, Julia Gudanis
SP w Leszczydole-Nowinach: Maja Szymańska, Bartosz Gałązka, Filip Maciejewski, Lena Radziewicz, Maciej Wiśniewski, Martyna Tarnarzewska, Kornelia Żmijewska
Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach: Sylwia Grzegorczyk, Karolina Kowalska, Wiktoria Oleksiak, Hanna Skawska, Natalia Suchta
SP5: Adrianna Denis, Julia Kwiatkowska, Jagoda Kurpiewska, Dominika Krzyżewska, Dawid Bialik, Marta Sadowska, Aleksandra Kwiatkowska, Adam Pakieła
Gimnazjum nr 1: Milena Kowalczyk, Krzysztof Jurczyk, Katarzyna Wilczyńska, Aleksandra Kowalik, Aleksandra Gwiazda
SP w Rybnie: Alicja Orlińska, Julia Chmiel, Weronika Skoczeń, Ewelina Skoczeń, Adam Ślesik
Gimnazjum w Rybnie:  Julia Sztorc, Aleksandra Wójcik, Karol Smykla, Aleksandra Milczarczyk, Izabela Jakubczak
SP w Leszczydole Starym: Bartosz Kośnik, Jakub Decewicz, Kinga Abramczyk, Bartosz Rogólski
SP w Olszance: Magdalena Czyż, Natalia Kamieniecka, Filip Augustyniak , Natalia Rogulska, Amelia Skoczeń, Bartosz Garbarczyk
SP1: Aleksandra Sieńkowska, Dawid Archacki, Aleksandra Filipkowska, Julia Gronkiewicz, Wiktoria Przybysz
SP w Łosinnie: Konrad Czyż, Laura Przygodzka, Emilia Wiśniewska, Kacper Jakacki, Natalia Prus,  Daria Mróz
Gimnazjum nr 2: Weronika Londzin, Kacper Jakacki, Piotr Twardo, Aleksandra Turek, Dominika Brejnak
 
Lista wszystkich nagrodzonych uczniów i nauczycieli w najbliższym papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już 28 czerwca.
 
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przegląd filmów o Wyszkowie (wideo)

Przegląd filmów o Wyszkowie (wideo)

13 czerwca podczas Wyszkowskiego Dnia Nauki podsumowano wyniki IV Przeglądu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie. Tegoroczna edycja zatytułowana była „Nie szukaj daleko bohaterów”. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zgłoszonych filmów.
zobacz więcej
Anioły są wśród nas (foto)

Anioły są wśród nas (foto)

Około 30 tys. zł udało się zebrać podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego z myślą o Marku Szczesnym, który w powrocie do zdrowia potrzebuje wiele wsparcia duchowego, ale też kosztownej rehabilitacji. Piknik „Anioły są wśród nas” odbył się w niedzielę 14 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, której Marek był uczniem.
zobacz więcej
Wyszkowianie pożegnali ks. Wojciecha Borkowskiego (foto)

Wyszkowianie pożegnali ks. Wojciecha Borkowskiego (foto)

Setki wiernych, rodzina i ponad 120 księży, z ks. biskupem Januszem Stepnowskim, w sobotę 27 sierpnia pożegnało księdza kanonika Wojciecha Borkowskiego, wieloletniego proboszcza najstarszej wyszkowskiej parafii. Ks. Wojciech miał 83 lata, przez 58 pełnił posługę kapłańską, w tym 34 w lata w Wyszkowie, przez 19 – jako proboszcz parafii św. Idziego. W swoim testamencie zmarły kapłan wybacza i prosi o wybaczenie, a „wszystkich przechodzących obok jego grobu prosi o modlitwę za jego duszę”.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
fotobudka star