Kolejny wypadek na pasach

Wydarzenia

Kolejny wypadek na pasach

18.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
84-letnią kobietę samochód potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych w Wyszkowie. To w ostatnich dniach drugi taki wypadek. Policjanci apelują o ostrożność.
Do wypadku na pasach na ul. Sowińskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Pułtuską) doszło 16 stycznia przed godz. 9.00. Kobieta wpadła pod koła toyoty. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Na oznakowanym przejściu, tym razem na ul. I AWP, wypadek wydarzył się tydzień wcześniej. Kierująca fordem potrąciła 54-letnią mieszkankę Wyszkowa. Poszkodowana również trafiła do szpitala.
W obu przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy. Dokładne okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają wyszkowscy policjanci. Po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożność, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zwłaszcza o tej porze roku, kiedy warunki na drogach są trudniejsze. Droga hamowania jest znacznie dłuższa, dlatego należy zachować większą czujność, przewidywać, zwalniać przed przejściami, zatrzymywać się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. - Pamiętajmy, że następstwem niewłaściwego zachowania na drodze może być nie tylko doznanie obrażeń zdrowotnych, ale też śmierć człowieka – dodaje rzecznik policji st. sierż. Marta Gierlicka.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche