Kolejny wypadek na pasach

Wydarzenia

Kolejny wypadek na pasach

18.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
84-letnią kobietę samochód potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych w Wyszkowie. To w ostatnich dniach drugi taki wypadek. Policjanci apelują o ostrożność.
Do wypadku na pasach na ul. Sowińskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Pułtuską) doszło 16 stycznia przed godz. 9.00. Kobieta wpadła pod koła toyoty. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Na oznakowanym przejściu, tym razem na ul. I AWP, wypadek wydarzył się tydzień wcześniej. Kierująca fordem potrąciła 54-letnią mieszkankę Wyszkowa. Poszkodowana również trafiła do szpitala.
W obu przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy. Dokładne okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają wyszkowscy policjanci. Po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożność, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zwłaszcza o tej porze roku, kiedy warunki na drogach są trudniejsze. Droga hamowania jest znacznie dłuższa, dlatego należy zachować większą czujność, przewidywać, zwalniać przed przejściami, zatrzymywać się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. - Pamiętajmy, że następstwem niewłaściwego zachowania na drodze może być nie tylko doznanie obrażeń zdrowotnych, ale też śmierć człowieka – dodaje rzecznik policji st. sierż. Marta Gierlicka.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Już po raz 20. wyszkowianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ponad tysiąc osób z Wyszkowa pod przewodnictwem kapłanów, ks. Łukasza z parafii św. Wojciecha i ks. Karola z parafii św. Idziego, wędrowało przez 4 godziny piękną trasą, ale w ogromnym upale do Loretto.  Szli radośnie, w  duchu modlitwy.
zobacz więcej
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka zbudowali uczniowie Gimnazjum nr 2. Ich projekt wygrał zorganizowany przez Quad/Graphics w Wyszkowie konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo”. Finał odbył się w siedzibie firmy w czwartek 22 czerwca.
zobacz więcej
W weekend śpimy krócej

W weekend śpimy krócej

W nocy z 24 na 25 marca wracamy do czasu letniego. A to znaczy, że w niedzielę śpimy o godzinę krócej, za to ściemniać będzie się dopiero między godz. 18 a 19.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)