Kolejny śmiertelny wypadek. Pijany kierowca z zarzutami (foto)(wideo)

Wydarzenia

Kolejny śmiertelny wypadek. Pijany kierowca z zarzutami (foto)(wideo)

08.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W środę 7 października wieczorem doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Nie przeżył go 58-letni kierowca matiza. W jego auto wjechał pijany kierowca volvo. Obaj to mieszkańcy naszego powiatu.
Informację o wypadku w Woli Mystkowskiej dyżurny policji odebrał kilka minut po godz. 18. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący w kierunku Pułtuska 49-letni kierowca volvo (mieszkaniec Wyszkowa) zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym w stronę Wyszkowa matizem, za którego kierownicą siedział 58-latek. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Wracał z odwiedzin u matki.
49-letnie kierowca volvo trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara pozbawiania wolności do lat 12.
- To kolejny tragiczny wypadek w ostatnim okresie na terenie naszego powiatu. Wielu tragedii na drodze można było uniknąć, gdyby kierujący pojazdami przestrzegali przepisów, dostosowali prędkość do warunków i swoich umiejętności, gdyby przed podróżą nie spożywali alkoholu lub innych środków działających podobnie, gdyby poczekali z odebraniem telefonu lub pisaniem smsa podczas jazdy - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jesteśmy im to winni (foto)

Jesteśmy im to winni (foto)

Mimo mroźnej aury władze powiatu, piłsudczycy z Wyszkowa i Pułtuska oraz młodzież odwiedzili kilka miejsc, by oddać hołd ofiarom powstania styczniowego, w 154. rocznicę jego wybuchu. – Jesteśmy im to winni – podkreślał Konrad Wróbel, prezes wyszkowskiego Związku Piłsudczyków. Wokół pomników, pamiątkowych tablic i krzyży gromadzili się również mieszkańcy odwiedzanych miejscowości. 
zobacz więcej
Trudna debata o trudnej reformie (foto)

Trudna debata o trudnej reformie (foto)

Na debatę na temat reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4 nauczyciele obecnego Gimnazjum nr 2 zaprosili w piątek 20 stycznia. Starły się argumenty, interpretacje prawne, momentami górę brały jednak emocje. Debata pokazała, jak trudna we wdrożeniu może być reforma oświaty i w jak fatalnej atmosferze wprowadzana jest w Wyszkowie.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Miało być wielkie WOW (foto)

INTERWENCJA: Miało być wielkie WOW (foto)

… mówi część mieszkańców osiedli Prosta i Sowińskiego, gdzie niedawno oddano nowy plac zabaw. Ich zdaniem zabawki nie są takie, jak pokazywano podczas konsultacji. Rzeczywiście, przetarg wygrała firma, która zaproponowała urządzenia zbliżone do tych w projekcie. Z drugiej jednak strony od początku nie było w nim zabawek, których mieszkańcy teraz oczekują.
zobacz więcej
Terytorialsi złożyli przysięgę (foto)

Terytorialsi złożyli przysięgę (foto)

Kolejną przysięgę żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, złożyli w niedzielę 25 listopada na Rynku Miejskim w Węgrowie.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku