Kolejny kierowca stracił prawko za zbyt dużą prędkość

Wydarzenia

Kolejny kierowca stracił prawko za zbyt dużą prędkość

16.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy. 
W ten sposób prawo jazdy straciło w tym roku już 36 kierowców. 
 
Do zdarzeń drogowych, które w najlepszym przypadku kończą się na strachu i zniszczeniu samochodu, w najgorszym śmiercią lub poważnymi obrażeniami, dochodzi najczęściej przez pośpiech i lekceważenie przepisów. Aby takich zdarzeń było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. 
Przykładem nieodpowiedzialności na drodze wykazał się w poniedziałek 16 września 26-letni kierowca audi, zatrzymany w Łosinnie. Kierowca pędził w obszarze zabudowanym z prędkości 123 km/h, czyli aż o 73 km/h więcej, niż pozwalają przepisy. Za rażące przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy. 
Od początku tego roku za przekroczenie prędkości wyszkowscy policjanci ukarali już 2.304 kierowców (dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku – 1.350). Wśród nich było 36, którzy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracili prawo jazdy - dwukrotnie więcej, niż w tym samych okresie ubiegłego roku. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość