Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

Wydarzenia

Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

26.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł gmina otrzyma na trzeci etap projektu poprawy bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom doświetlone zostanie kolejne przejście dla pieszych na ul. Białostockiej.
Tym razem będzie to przejście między sklepem Stihl a ul. Zakręzie, w pobliżu przystanku autobusowego. Przejście zostanie doświetlone, w projekcie przewidziano również nowe oznakowanie pionowe i poziome. Na ul. Białostockiej do poprawy zostaje jeszcze m.in. przejście przy skrzyżowaniu z ul. Matejki, ale ono zostanie wykonane podczas budowy obwodnicy śródmiejskiej.
Całkowity koszt trzeciego etapu projektu wynosi 55.460 zł, w tym dofinansowanie 40.000 zł. Projekt zakłada również pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które przeprowadzą strażacy z OSP w Gulczewie, Kamieńczyku, Rybnie i Lucynowie, policjanci i strażnicy miejscy.
W ramach dwóch pierwszych etapów projektu rozbudowany został miejski monitoring, przycięto zieleń wzdłuż głównych ulic Wyszkowa, doświetlono przejścia dla pieszych, wykonano oznakowanie ścieżek rowerowych, organizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Skarbówka: w związku z zagrożeniem koronawirusem

Skarbówka: w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie zachęca do korzystania z elektronicznych form składania zeznań PIT za rok 2019, dostępnych na stronie internetowej www.podatki.gov.pl.
zobacz więcej
Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

2 sierpnia za urzędem miejskim ponownie stanie mammobus. Zaproszenie na bezpłatne badania kierowane jest do pań w wieku 50 – 69 lat.
zobacz więcej
Projekt sobie, a życie sobie

Projekt sobie, a życie sobie

Czy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wąskiej powstanie wysepka drogowa, a wzdłuż komendy policji uliczka serwisowa, która znacznie ograniczy liczbę miejsc parkingowych i dojazd do znajdującego się obok sklepu? Rozwiązania przyjęte w obecnym projekcie drogi krajowej uniemożliwiają też straży pożarnej wyjazd w lewo. Budowa trwa, ale mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy starają się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do częściowej zmiany planów. A przedsiębiorca z ul. Wąskiej także gminę – do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.
zobacz więcej
Gdzie kupić psa? Ogłoszenia lokalne

Gdzie kupić psa? Ogłoszenia lokalne

Gdy już podejmiemy decyzję, że kupujemy psa, mamy upatrzoną rasę, jesteśmy pewni, że podołamy zadaniu i obiecujemy zapewnić swojemu przyszłemu czworonogowi warunki absolutnie najlepsze z możliwych, pozostaje nam tylko wybrać miejsce, z którego nabędziemy naszego psa. Bardzo często przyszli właściciele już od razu wiedzą, z której hodowli będą brać psa, zwykle dlatego, że wyjątkowo odpowiada im charakter rodziców szczeniaka bądź ich predyspozycje do sportu. Jednak co robić, gdy nawet nie wiemy, od czego zacząć?
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom