Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

Wydarzenia

Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

26.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł gmina otrzyma na trzeci etap projektu poprawy bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom doświetlone zostanie kolejne przejście dla pieszych na ul. Białostockiej.
Tym razem będzie to przejście między sklepem Stihl a ul. Zakręzie, w pobliżu przystanku autobusowego. Przejście zostanie doświetlone, w projekcie przewidziano również nowe oznakowanie pionowe i poziome. Na ul. Białostockiej do poprawy zostaje jeszcze m.in. przejście przy skrzyżowaniu z ul. Matejki, ale ono zostanie wykonane podczas budowy obwodnicy śródmiejskiej.
Całkowity koszt trzeciego etapu projektu wynosi 55.460 zł, w tym dofinansowanie 40.000 zł. Projekt zakłada również pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które przeprowadzą strażacy z OSP w Gulczewie, Kamieńczyku, Rybnie i Lucynowie, policjanci i strażnicy miejscy.
W ramach dwóch pierwszych etapów projektu rozbudowany został miejski monitoring, przycięto zieleń wzdłuż głównych ulic Wyszkowa, doświetlono przejścia dla pieszych, wykonano oznakowanie ścieżek rowerowych, organizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku