Kolejne miejsca dla trzy- i czterolatków (AKTUALIZACJA)

Wydarzenia

Kolejne miejsca dla trzy- i czterolatków (AKTUALIZACJA)

01.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przedszkola Nasze Bambino II i Przyjaciele Kubusia wygrały ogłoszone przez gminę konkursy dla niepublicznych placówek, by zapewnić miejsca trzy- i czterolatkom. Druga rekrutacja uzupełniającą zostanie rozpocznie się w poniedziałek 4 września.
Rok szkolny 2017/2018 będzie pierwszym, w którym gmina ma obowiązek zapewnić w przedszkolach miejsce nie tylko sześciu-, pięcio- i czterolatkom, ale także trzylatkom. Zainteresowanie było ogromne, miejsc zabrakło dla prawie 130 trzy i czterolatków. By znaleźć brakujące miejsca, gmina ogłosiła konkurs dla przedszkoli niepublicznych. Wymagania, zgodnie z przepisami, były spore. Przystępująca do konkursu placówka musiała wykazać dodatkowe pomieszczenia i kadrę. Dla wielu konieczne inwestycje okazały się zbyt dużym ryzykiem. Zgłosiło się jedynie Przedszkole Nasze Bambino II, ale znalazło w nim miejsca tylko 41 trzylatków.
By zapewnić miejsca wszystkim chętnym, gmina ponownie ogłosiła konkurs dla przedszkoli niepublicznych. Został rozstrzygnięty 31 sierpnia, a wygrało przedszkole „Przyjaciele Kubusia” przy ul. Prostej. Oferta obejmuje 48 miejsc dla dzieci trzyletnich i czteroletnich. Rekrutacja, która rozpocznie się w poniedziałek 4 września o godz. 8, prowadzona będzie do piątku 8 września do godz. 16. Zainteresowani rodzice powinni zgłaszać się do siedziby przedszkola „Przyjaciele Kubusia” przy ul. Prostej 24. W poniedziałek 11 września podana zostanie do publicznej wiadomości lista dzieci przyjętych do przedszkola. Rodzice będą mogli przyprowadzać dzieci już od 12 września.
- Wyłonione w procedurze konkursowej przedszkole działa na tych samych zasadach, co przedszkola samorządowe – przypomina Aneta Kowalewska.
 
Gotowe na 1 września
Gmina zapewnia, że wszystkie gminne przedszkola są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wszystkie rozpoczną pracę 1 września, w tym Przedszkole nr 2 w nowym budynku przy ul. Meliorantów. Na jego uroczyste otwarcie burmistrz zaprasza 7 września o godz. 10.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość