Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

Wydarzenia

Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

21.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na zagrożenia, samorząd województwa i policja oznaczają najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych, w tym 2 na terenie powiatu wyszkowskiego.
- Liczymy, że dzięki tej akcji mieszkańcy Mazowsza będą zachowywać większą ostrożność tam, gdzie zobaczą znaki ostrzegawcze – podkreśla marszałek Adam Struzik.
W tym roku do istniejących 132 punktów dołączy 8 nowych, a 46 zostanie wymienionych.
– Najczęstszą przyczyną tragedii nad wodą jest lekkomyślność i alkohol. Niestety, wypoczywając zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Nawet w chwilach relaksu powinniśmy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych zależy od tego, jak poważnie potraktujemy zagrożenie – zaznacza nadkom. Agnieszka Gajewska-Kosim, naczelnik wydziału prewencji Komendy Stołecznej Policji.
W powiecie wyszkowskim wyznaczono dwa nowe czarne punkty wodne: w Brańszczyku na Bugu i Lubielu Nowym na Narwi. Tablice staną też w powiatach ostrołęckim, płońskim, przasnyskim i pułtuskim.
W naszym powiecie w latach 2009 – 2016 czarne punkty oznakowano: na Narwi – w Ostrymkole Dworskim, na Bugu – w Udrzynie, Tuchlinie, Kamieńczyku, Skuszewie oraz wyrobisku żwirowym w Zazdrości.
fot. mazovia.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku