Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

Wydarzenia

Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

21.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na zagrożenia, samorząd województwa i policja oznaczają najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych, w tym 2 na terenie powiatu wyszkowskiego.
- Liczymy, że dzięki tej akcji mieszkańcy Mazowsza będą zachowywać większą ostrożność tam, gdzie zobaczą znaki ostrzegawcze – podkreśla marszałek Adam Struzik.
W tym roku do istniejących 132 punktów dołączy 8 nowych, a 46 zostanie wymienionych.
– Najczęstszą przyczyną tragedii nad wodą jest lekkomyślność i alkohol. Niestety, wypoczywając zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Nawet w chwilach relaksu powinniśmy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych zależy od tego, jak poważnie potraktujemy zagrożenie – zaznacza nadkom. Agnieszka Gajewska-Kosim, naczelnik wydziału prewencji Komendy Stołecznej Policji.
W powiecie wyszkowskim wyznaczono dwa nowe czarne punkty wodne: w Brańszczyku na Bugu i Lubielu Nowym na Narwi. Tablice staną też w powiatach ostrołęckim, płońskim, przasnyskim i pułtuskim.
W naszym powiecie w latach 2009 – 2016 czarne punkty oznakowano: na Narwi – w Ostrymkole Dworskim, na Bugu – w Udrzynie, Tuchlinie, Kamieńczyku, Skuszewie oraz wyrobisku żwirowym w Zazdrości.
fot. mazovia.pl
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Masło orzechowe - jakie są jego zalety i które najlepiej wybrać

Masło orzechowe - jakie są jego zalety i które najlepiej wybrać

Masło orzechowe to popularny przysmak, w którym gustują przede wszystkim Amerykanie, ale staje się coraz popularniejszy również w Polsce. To dobrze, bo jego właściwości prozdrowotne są godne uwagi – pod warunkiem, że spożywa się wysokiej jakości masło orzechowe. Jak je rozpoznać i dlaczego warto po nie sięgać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.
zobacz więcej
Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

Mówi się, że szachy to gra stara jak świat, a na pewno znana w każdym jego zakątku. Jej tajniki z prawdziwą pasją zgłębiają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. We wtorek 28 marca odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.
zobacz więcej
Flagi reklamowe — nowy trend w marketingu?

Flagi reklamowe — nowy trend w marketingu?

Trendy reklamowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Modyfikacjom ulega nie tylko treść przekazu, ale także nośniki wykorzystywane do jego zamieszczenia. W ostatnim czasie zauważalne zaczęły być flagi reklamowe, które zdobią deptaki oraz stanowią element wystroju podczas imprez branżowych. Przyjrzyjmy się bliżej nowemu trendowi.
zobacz więcej
Pierwszy Dzień Absolwenta (foto)

Pierwszy Dzień Absolwenta (foto)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbył się I Dzień Absolwenta, wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Norwida” oraz I LO. Swoją szkołę w piątek 28 września odwiedziło osobiście jedenastu absolwentów i jeden za pośrednictwem Internetu. Wieczorem pod kultowym kasztanem odbył się koncert „Absolwenci uczniom, uczniowie absolwentom”. Jego gwiazdą była Lanberry, znana wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, również absolwentka I LO.  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku