Kolejna zbiórka krwi dla Adama Jeża

Wydarzenia

Kolejna zbiórka krwi dla Adama Jeża

21.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W czwartek 24 stycznia odbędzie się kolejna zbiórka krwi dla Adama Jeża. „Wasza postawa daje nam niesamowite pokłady sił i nadziei dla naszej rodziny, a najbardziej dla Adama” – dawcom dziękuje żona.
Pierwszą zbiórkę przeprowadzono w poprzedni czwartek. „Bardzo dziękujemy DAWCOM i osobom, które pragnęły krew oddać, ale nie zostały zakwalifikowane. To piękne i szlachetne, Wasza postawa daje nam niesamowite pokłady sił i nadziei dla naszej rodziny, a najbardziej dla Adama. W Wyszkowie zgłosiło się 111 osób, by oddać krew i zebrano ponad 80 jednostek krwi – to niesamowite!” – podsumowuje żona Adama, Iwona Czaban-Jeż.
Ponieważ zainteresowanie było duże, zbiórka zostanie powtórzona w czwartek 24 stycznia. Ambulans będzie stał, jak zwykle, przy hali WOSiR w godz. 9-13. Przy oddawaniu trzeba podać dla kogo jest przeznaczona i szpital: Adam Jeż, Szpital Banacha w Warszawie.
Adam Jeż, jak piszą jego bliscy - kochający mąż, tata dwójki dzieci: Helenki (6 lat) i Wojtka (3 lata). W lipcu na świat przyjdzie trzecie dziecko.
Adam czeka na pilny przeszczep wątroby, który jest konieczny z powodu przewlekłej choroby: autoimmunologicznego zapalenia wątroby. Przez krwotoki wewnętrzne z żylaków przełyku (powikłanie przy marskości wątroby) został zakwalifikowany do przeszczepu w trybie pilnym, dla poratowania życia. Ostatni masywny krwotok miał miejsce 7 grudnia, był bardzo niebezpieczny, Adam był w ciężkim stanie. 9 stycznia byliśmy bardzo blisko - był narząd ze zgodnością, okazało się, że nie ma wystarczającej ilości krwi dla zabezpieczenia operacji i została odwołana na pół godziny przed. Czekamy na kolejny narząd i szansę na życie. Do zabezpieczenia operacji potrzebne jest 20 jednostek krwi (ok. 9 litrów). Adam ma grupę 0Rh+, ale po wcześniejszych transfuzjach powstały przeciwciała i teraz Adam ma unikalną krew - tylko 2 osoby ze 100 o tej samej grupie będą miały krew, której organizm Adama nie odrzuci (chodzi o test krzyżowy krwi). Idea jest taka, by zwiększyć ilość krwi w banku ogólnopolskim i dlatego zbieramy krew dowolnej grupy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku