Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

Wydarzenia

Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

08.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyrektor wyszkowskiego szpitala podpisała kolejne dwie umowy o dofinansowanie, tym razem w wysokości 5,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na termomodernizację i zakup aparatury medycznej.
Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem OZE i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w budynku głównym, przychodni, pawilonie oraz w poradniach. Prace obejmą: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Całkowita wartość projektu to 4 mln 374 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 863 tys. zł.
Szpital pozyskał też środki na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej zakupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej – promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoxymetry. Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital zakupi także tomograf komputerowy. Sprzęt będzie kosztował 2 mln 876 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 301 tys. zł.
Obie umowy zostały podpisane w środę 7 października przez dyrektor szpitala Cecylię Domżałę, wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz członka zarządu województwa Elżbietę Lanc. - To kolejna chwila radości dla szpitala, pacjentów, wszystkich mieszkańców - cieszy się dyrektor szpitala.
Wicemarszałek Orzełowska, gratulując dobrze przygotowanych wniosków, zauważyła, że jako samorząd nie mogą w inny sposób wspierać szpitali znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Elżbieta Lanc podziękowała Cecylii Domżale za "mądrą, aktywną pracę" w sejmiku.
Starosta Bogdan Pągowski przypomniał, że w tym roku szpital podpisał cztery umowy o dofinansowanie. A dofinansowanie oznacza także zabezpieczenie wkładu własnego. - Każdy z komitetów w swoim programie miał wypisane wsparcie dla szpitala - przypomniał wicestarosta Adam Mróz. - Mam nadzieję, że ponad wszelkimi podziałami, które niewątpliwie są, uda nam się te możliwości wykorzystać.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan