Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

Wydarzenia

Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

08.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyrektor wyszkowskiego szpitala podpisała kolejne dwie umowy o dofinansowanie, tym razem w wysokości 5,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na termomodernizację i zakup aparatury medycznej.
Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem OZE i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w budynku głównym, przychodni, pawilonie oraz w poradniach. Prace obejmą: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Całkowita wartość projektu to 4 mln 374 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 863 tys. zł.
Szpital pozyskał też środki na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej zakupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej – promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoxymetry. Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital zakupi także tomograf komputerowy. Sprzęt będzie kosztował 2 mln 876 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 301 tys. zł.
Obie umowy zostały podpisane w środę 7 października przez dyrektor szpitala Cecylię Domżałę, wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz członka zarządu województwa Elżbietę Lanc. - To kolejna chwila radości dla szpitala, pacjentów, wszystkich mieszkańców - cieszy się dyrektor szpitala.
Wicemarszałek Orzełowska, gratulując dobrze przygotowanych wniosków, zauważyła, że jako samorząd nie mogą w inny sposób wspierać szpitali znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Elżbieta Lanc podziękowała Cecylii Domżale za "mądrą, aktywną pracę" w sejmiku.
Starosta Bogdan Pągowski przypomniał, że w tym roku szpital podpisał cztery umowy o dofinansowanie. A dofinansowanie oznacza także zabezpieczenie wkładu własnego. - Każdy z komitetów w swoim programie miał wypisane wsparcie dla szpitala - przypomniał wicestarosta Adam Mróz. - Mam nadzieję, że ponad wszelkimi podziałami, które niewątpliwie są, uda nam się te możliwości wykorzystać.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku