Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

Wydarzenia

Kolejna chwila radości dla szpitala (foto)

08.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyrektor wyszkowskiego szpitala podpisała kolejne dwie umowy o dofinansowanie, tym razem w wysokości 5,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na termomodernizację i zakup aparatury medycznej.
Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem OZE i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w budynku głównym, przychodni, pawilonie oraz w poradniach. Prace obejmą: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Całkowita wartość projektu to 4 mln 374 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 863 tys. zł.
Szpital pozyskał też środki na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej zakupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej – promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoxymetry. Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital zakupi także tomograf komputerowy. Sprzęt będzie kosztował 2 mln 876 tys. zł, dofinansowanie wynosi 2 mln 301 tys. zł.
Obie umowy zostały podpisane w środę 7 października przez dyrektor szpitala Cecylię Domżałę, wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz członka zarządu województwa Elżbietę Lanc. - To kolejna chwila radości dla szpitala, pacjentów, wszystkich mieszkańców - cieszy się dyrektor szpitala.
Wicemarszałek Orzełowska, gratulując dobrze przygotowanych wniosków, zauważyła, że jako samorząd nie mogą w inny sposób wspierać szpitali znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Elżbieta Lanc podziękowała Cecylii Domżale za "mądrą, aktywną pracę" w sejmiku.
Starosta Bogdan Pągowski przypomniał, że w tym roku szpital podpisał cztery umowy o dofinansowanie. A dofinansowanie oznacza także zabezpieczenie wkładu własnego. - Każdy z komitetów w swoim programie miał wypisane wsparcie dla szpitala - przypomniał wicestarosta Adam Mróz. - Mam nadzieję, że ponad wszelkimi podziałami, które niewątpliwie są, uda nam się te możliwości wykorzystać.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szybki przelew międzynarodowy – najlepsze sposoby

Szybki przelew międzynarodowy – najlepsze sposoby

Decydując się na przelew międzynarodowy, musimy rozważyć najszybsze, najtańsze i bezpieczne sposoby na jego wykonanie. Usługa bankowa, firma pośrednicząca w przelewach internetowych a może przekaz pocztowy? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pośrednik, taki jak polski Easysend. Dlaczego jest to dobry wybór? O tym poniżej.
zobacz więcej
Nowy okres zasiłkowy

Nowy okres zasiłkowy

Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że od 1 sierpnia trwa wydawanie druków i przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.
zobacz więcej
Nieustalony sprawca wyłudzenia miliona złotych!

Nieustalony sprawca wyłudzenia miliona złotych!

Po wielu miesiącach Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła postępowanie w sprawie wyłudzenia unijnych dopłat na rozległe tereny należące do Wspólnoty Gruntowej Wyszków, czyli łęgi. Śledczym nie udało się ustalić sprawcy, który dopłaty brał przez 10 lat! Spadkobiercy członków wspólnoty szacują, że udało mu się zebrać ok. 1 mln zł.
zobacz więcej
Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się środowe, 28 września, spotkanie z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką. Obecni byli m.in. samorządowcy i nauczyciele, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat obecnego stanu polskiej edukacji i planowanej reformy.
- To wielkie oszustwo, że mamy dobrze zorganizowane kształcenie – uważa wiceminister.
- Zmiany w naszych szkołach są potrzebne, tylko niekoniecznie tak wielkie. Nie w strukturze tkwi błąd. Przykro nam, że nasza praca jest źle oceniana – mówiła z kolei dyrektor jednej ze szkół.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)