Kochamy Polskę z całych sił (foto)

Wydarzenia

Kochamy Polskę z całych sił (foto)

08.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Choć mają niewiele lat, doskonale znają słowo ojczyzna. Narodowe barwy, piosenki i wierszyki o ojczyźnie są jedynymi z pierwszych, jakie poznają. Nic więc dziwnego, że również przedszkolaki w szczególny sposób pragną uczcić zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta akademia w Przedszkolu nr 1 odbyła się w czwartek 8 października.
Apel, podczas którego zaprezentowały się wszystkie grupy, rozpoczął się podniośle, bo od wspólnego śpiewania hymnu państwowego. Później były wiersze o 11 Listopada i ojczystych barwach oraz znane piosenki, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „Jestem Polakiem”: „Jesteśmy Polką i Polakiem / Dziewczynką fajną i chłopakiem / Kochamy Polskę z całych sił, / Chcemy byś również kochał ją i ty i ty”.
Tegoroczna rocznica odzyskania niepodległości obfituje w wiele podniosłych wydarzeń. Przedszkolaki pokazują, jak radośnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.
Dzieci z Jedyneczki już od kilku dni przypominają wyszkowianom o zbliżającej się rocznicy. Z zapałem zaangażowały się w akcję 100 flag na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Flagi, które rozdają przechodniom i zanoszą do wyszkowskich instytucji wykonują oczywiście własnoręcznie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku