Kłopotliwe kolizje na krajówkach (foto)

Wydarzenia

Kłopotliwe kolizje na krajówkach (foto)

09.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. KPP Wyszków
Do dwóch kłopotliwych, utrudniających ruch kolizji doszło w środę rano na drogach krajowych nr 62 i nr 8. W obu przypadkach przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.
 
Na trasie S-8 w Lucynowie kierująca fordem 27-letnia mieszkanka Warszawy doprowadziła do zderzenia z ciężarowym volvo, a następnie uderzyła w bariery ochronne.
Z kolei na drodze krajowej nr 62 w Kamieńczyku 19-letni kierowca renaulta, mieszkaniec powiatu węgrowskiego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.
W obu zdarzeniach, na szczęście, nikomu nic się nie stało.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
W urodziny Jerzego Różyckiego (foto)

W urodziny Jerzego Różyckiego (foto)

Sto dziesięć lat temu, 24 lipca 1909 r., urodził się wybitny matematyk i genialny kryptolog Jerzy Różycki, absolwent wyszkowskiego gimnazjum z 1926 r. Z tej okazji przedstawiciele I LO oraz tzw. rodziny Enigmy złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą Jerzego Różyckiego na budynku LO oraz przy ławeczce kryptologa w parku miejskim.
zobacz więcej
Duży pożar w Olszance (foto)

Duży pożar w Olszance (foto)

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło duży pożar zabudowań gospodarczych w Olszance, który wybuchł w sobotę 14 kwietnia po południu.
zobacz więcej
Miło sobie poczytali... (foto)

Miło sobie poczytali... (foto)

Prawie 800 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. 8 czerwca o godz. 10 dziedziniec szkoły, podobnie jak setek innych placówek w całej Polsce, wypełnili uczniowie z ulubionymi książkami.
zobacz więcej
Zitcom