Kładka za miesiąc, a może i wcześniej (foto)

Wydarzenia

Kładka za miesiąc, a może i wcześniej (foto)

02.08.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Według planu jeszcze miesiąc potrwają prace budowlane związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na moście drogowym, wykonywane przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Powinny być zakończone do 31 sierpnia. Ale jest duża szansa, że dwustronny ruch na moście drogowym będzie przywrócony przed tym terminem. 
Wykonany jest nasyp od strony Warszawy, a na nim poszerzony do 2,5 m chodnik i barierki ochronne. Położona jest również nawierzchnia asfaltowa na zjeździe z ul. Warszawskiej na Latoszek, wykonane schody na plażę, najazd na kładkę od strony Latoszka, kanalizacja deszczowa odprowadzającą wodę do kanalizacji deszczowej w ul. Latoszek (wcześniej ta woda odprowadzona była bezpośrednio do rzeki). Ułożone są już elementy betonowe kładki i połączone z konstrukcją mostu, zamontowana część barier. 1 sierpnia rozpoczęto wiercenie i betonowanie pali przy przyczółkach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś nasza rodzina jest bardzo liczna (foto)

Dziś nasza rodzina jest bardzo liczna (foto)

Świąteczne życzenia złożyli sobie członkowie, sympatycy i koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie było okazją również do podziękowań za niedawne wybory samorządowe.
zobacz więcej
Nieważne, kim jesteś w cywilu i jakim samochodem jeździsz

Nieważne, kim jesteś w cywilu i jakim samochodem jeździsz

Tomasz Kornet i Bartłomiej Durka jako jedni z pierwszych na naszym terenie wstąpili do Wojsk Obrony Terytorialnej. Mówią o patriotyzmie, braterstwie, ale i wspaniałej męskiej przygodzie.
zobacz więcej
Z sercem i życzeniami pogody ducha dla Frania (foto)

Z sercem i życzeniami pogody ducha dla Frania (foto)

Z myślą o walczącym z rakiem 3-letni Franiu Banachu zbierano środki podczas pikniku rodzinnego, który odbył się 14 maja przy Szkole Podstawowej nr 1. Niestety, plany organizatorów popsuła brzydka pogoda. Mimo to, można było liczyć na małych sportowców z Legia Soccer Schools i tych bardzo dużych z Rhinos Wyszków. Niestrudzeni byli również miłośnicy zumby.
zobacz więcej
Nowości w CKU (foto)

Nowości w CKU (foto)

Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym wiedzę zdobywają dorośli, rok szkolny 2017/18 rozpoczęło w sobotę 9 września. Była to szczególna inauguracja, gdyż ze społecznością szkoły żegnał się jej wieloletni dyrektor, który zdecydował się  przejść na emeryturę, Krzysztof Dąbrowski.  O zmianach, które czekają szkołę w roku wprowadzania reformy systemu edukacji, mówiła nowa dyrektor CKU Aneta Pękul. Do najważniejszych należą poszerzenie oferty edukacyjnej, możliwość kształcenia w dni powszednie, a nie tylko na zjazdach sobotnio-niedzielnych, oraz uruchomienie platformy e-learningowej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku