Kładką w przyszłym roku

Wydarzenia

Kładką w przyszłym roku

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
2,5 mln zł będzie kosztowała, wraz z projektem, budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście drogowym, łącząca miasto z Latoszkiem i Rybienkiem Leśnym. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2018 r.
W czerwcu tego roku gmina spodziewa się finału konkursu o dofinansowanie, do którego zgłosiła duży projekt rozwiązań komunikacyjnych. Zadanie zawiera m.in. budowę kładki dla pieszych i rowerzystów na Bugu, przebudowę ul. Sowińskiego od ul. Sienkiewicza oraz parkingu „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej. 
Co ważne, kładka przy moście drogowym budowana będzie bez względu na finał starań o środki unijne, choć jeśli uda się je pozyskać inwestycja będzie musiała ruszyć jak najszybciej, a więc jeszcze w tym roku.
W poniedziałek 15 maja gmina rozstrzygnęła przetarg na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj. Wygrało go Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka Komandytowa z ceną 2.564.550 zł.
Inwestycja ma być zakończona do czerwca 2018 r. Do końca tego roku wykonawca ma przedstawić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę, ewentualnie wykonane zostaną nasypy. Konstrukcja ma powstać w przyszłym roku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan