Kładką w przyszłym roku

Wydarzenia

Kładką w przyszłym roku

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
2,5 mln zł będzie kosztowała, wraz z projektem, budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście drogowym, łącząca miasto z Latoszkiem i Rybienkiem Leśnym. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2018 r.
W czerwcu tego roku gmina spodziewa się finału konkursu o dofinansowanie, do którego zgłosiła duży projekt rozwiązań komunikacyjnych. Zadanie zawiera m.in. budowę kładki dla pieszych i rowerzystów na Bugu, przebudowę ul. Sowińskiego od ul. Sienkiewicza oraz parkingu „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej. 
Co ważne, kładka przy moście drogowym budowana będzie bez względu na finał starań o środki unijne, choć jeśli uda się je pozyskać inwestycja będzie musiała ruszyć jak najszybciej, a więc jeszcze w tym roku.
W poniedziałek 15 maja gmina rozstrzygnęła przetarg na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj. Wygrało go Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka Komandytowa z ceną 2.564.550 zł.
Inwestycja ma być zakończona do czerwca 2018 r. Do końca tego roku wykonawca ma przedstawić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę, ewentualnie wykonane zostaną nasypy. Konstrukcja ma powstać w przyszłym roku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Spore zamieszanie zrobiło się na budowanej trasie S-8, kiedy w Turzynie ruch skierowano z obecnej drogi krajowej na serwisową. Samochody stanęły w długim korku, gdy z wąskiej drogi ciężarówka częściowo zjechała na grząskie pobocze i utknęła…
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
Debata na temat rewitalizacji

Debata na temat rewitalizacji

Gmina zaprasza do udziału w debacie na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów takim obszarem jest m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
zobacz więcej
Pożar domu na Latoszku (wideo i zdjęcia)

Pożar domu na Latoszku (wideo i zdjęcia)

O dużym pechu, ale i sporym szczęściu może mówić właściciel domu, który spłonął w sobotę 29 kwietnia przed południem. Zdarzenie miało miejsce na Latoszku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
zobacz więcej
Mrówka listopad 2017
lesne wrota
Mrówka listopad 2017