Kiedy pedicure, a kiedy zabieg podologiczny.

Wydarzenia

Kiedy pedicure, a kiedy zabieg podologiczny.

28.11.2020
autor: materiał zewnętrzny
Stopy są bardzo ważnym elementem naszego ciała. Bez nich nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. To na nich spoczywa cały ciężar naszego ciała podczas chodzenia. Stopy noszą nasze ciało przez całe życie, a jest to bardzo ciężka praca. Dlatego powinniśmy szczególnie dbać o ich zdrowie oraz piękny wygląd. Nie należy ich zaniedbywać. Może to być przyczyną nie tylko ich nieestetycznego wyglądu, ale także wielu poważniejszych chorób.

 

Kto powinien szczególnie dbać o stopy?
Pielęgnować stopy powinien dosłownie każdy. Jednak są osoby, które na tą pielęgnację muszą kłaść szczególny nacisk. Zaliczamy do nich osoby, które:
• Mają skłonność do wrastających paznokci lub innych ich deformacji
• Są w ciąży lub zaraz po porodzie
• Uprawiają dużo sportu
• Zmagają się z łuszczycą zarówno skóry jak i paznokci
• Chorują m.in. na cukrzycę, reumatyzm
• Są po przebytych wylewach lub zawałach
• Mają uszkodzoną płytkę paznokciową
• Chorują na grzybicę
• Nie chcą lub nie potrafią samodzielnie pielęgnować stóp
• Chcą aby ich stopy były piękne, zadbane i zdrowe
 

Jak przebiega wizyta w gabinecie podologicznym.
Ze względów czysto higienicznych przed udaniem się do gabinetu powinniśmy umyć swoje stopy. Nie moczyć, ale tylko dokładnie umyć. Rozmiękczona moczeniem skóra i płytka paznokciowa staje się znacznie trudniejsza do opracowania. W pierwszej kolejności podolog diagnozuje problem z jakim się borykamy. Przeprowadza z nami dokładny wywiad oraz ogląda nasz stopy z należytą dokładnością. Następnie dopiera odpowiednie narzędzia oraz preparaty, które będą mu potrzebne i przystępuje do wykonania zabiegu. Na koniec zabezpiecza skórę na stopach kosmetykami pielęgnującymi. Poleca nam także pielęgnację domowa dobraną indywidualnie do naszych potrzeb. Odstępy pomiędzy zabiegami podologicznymi powinny wynosić pomiędzy 4 a 6 tygodni. Wszystko zależy od intensywności problemu z jakim się zmagamy, wieku oraz wielu innych czynników.
 

Różnica między zabiegiem podologicznym a pedicure.
Pedicure to zabieg pielęgnacyjny wykonywany na zdrowych stopach. Natomiast zabieg podologiczny jest zabiegiem nie tylko pielęgnacyjnym, ale przede wszystkim leczniczym. W tym zabiegu skupiamy się w pierwszej kolejności na problemie zdrowotnym np. odciski, pęknięcia, choroby i deformacje płytki paznokciowej. W drugiej kolejności wykonujemy kompleksową pielęgnację i zabezpieczamy stopy odpowiednimi preparatami. Również czasowo zabiegi znacznie się różnią. Zwykły pedicure może trwać ok 30 minut. Natomiast zabieg podologiczny wymaga poświęcenia znacznie dużo więcej czasu i skupienia. Wszystko uzależnione jest od wielkości naszego problemu.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sztandary związkowe jako symbol walki pracowniczej

Sztandary związkowe jako symbol walki pracowniczej

Sztandar to nie tylko skrawek materiału z grafiką czy przedstawieniem instytucji. To duma, symbol obecności oraz wyraz uznania. Przez lata spełniały rolę nie tylko ozdoby, ale i przedmiotu, który uwidaczniał autorytet i honor. Dziś sztandary wciąż są ważnym elementem wielu instytucji, organizacji i grup społecznych.
zobacz więcej
Zabudowy wywrotki – montaż i niezbędne elementy

Zabudowy wywrotki – montaż i niezbędne elementy

Samochody dostawcze i ciężarowe zabudowywane są na różne sposoby. Do powszechnie stosowanych rozwiązań należy zabudowa typu wywrotka. Zwiększa ona potencjał użytkowy pojazdu. Na co dzień korzystają z niej m.in. firmy z branży budowlanej i transportowej czy też rolnicy. Z tego artykułu dowiesz się, z czego składa się taka zabudowa, co jest potrzebne do jej wykonania oraz jakie znajduje zastosowanie.
zobacz więcej
Jak się płaci w XXI wieku? Poznaj Revolut i jego ogromne możliwości

Jak się płaci w XXI wieku? Poznaj Revolut i jego ogromne możliwości

Co jakiś czas sektor finansów przechodzi rewolucję. Niegdyś były nimi wprowadzenie kart płatniczych, później płatności zbliżeniowych, a teraz przyszedł czas na Revolut. To firma fintechowa, która stworzyła multifunkcjonalną aplikację do płacenia i przewalutowywania pieniędzy. Dowiedz się więcej o tej nowince bankowej, która jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych czasów.
zobacz więcej
Patenty i znaki towarowe

Patenty i znaki towarowe

Patenty i znaki towarowe to jedne z wielu zagadnień, którymi zajmują się rzecznicy patentowi z profesjonalnej kancelarii. Coraz większe grono klientów korzysta z usług dotyczących wyceny lub rejestru znaku towarowego, czy też zgłoszenia patentowego. Czego dotyczą te pojęcia? Czym jest patent i jakie daje możliwości? Co trzeba wiedzieć o znakach towarowych?
zobacz więcej