Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce (foto)

Wydarzenia

Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce (foto)

20.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z Przedszkola nr 9 wspaniale, słowami poetów wyjaśniły, czym jest Ojczyzna i co znaczy być Polakiem. W środę 18 kwietnia w przedszkolu odbył się Patriotyczny Konkurs Recytatorski.
Konkurs przeprowadzono w ramach innowacji pedagogicznej „Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce”. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wiele, mądrze i pięknie mówi się o Ojczyźnie i patriotyzmie, ale najwdzięczniej i najszczerzej - dzieci. Uczestnicy konkursu recytatorskiego mówili słowami m.in. Władysława Bełzy, Ryszarda Przymusa, Jana Pietrzaka, Wandy Chotomskiej i Czesława Janczarskiego: „Polska- to miasto, / strumień i rzeka, / i komin fabryczny, / co dymi z daleka, / a nawet obłoki, / gdy nad nami mkną. / Polska to jest także twój rodzinny dom.” Był też poważniejszy repertuar w wykonaniu seniorów z zaprzyjaźnionego z przedszkolem Domu Dziennego Pobytu „Senior”.
Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom konkursu, ale szczególnie tym najmłodszym, którzy dzielnie przełamywali swoją nieśmiałość. Z grupy 3-latków „Jagódki” zaprezentowały się Zuzanna Kaniewska i Antonina Błaszkowska. 4-latki: Dominik Parys z „Kotków”, Natalia Rurka, Lena Gniazdowska i Aleksandra Szczesna z „Biedronek”, Antonina Dyga i Lena Siwak z „Misiów”. 5-latki: Aleksander Szumowski, Piotr Piaściński, Jan Napora i Antoni Karp z „Żabek”, Michał Wasilewski, Marcel Trętowski i Agnieszka Wieczorek ze „Smerfów”, Marysia Perzanowska, Antonina Pomian i Aleksandra Dąbrowska z „Tygrysków”.
Nic dziwnego, że jury w składzie: dyr. przedszkola Ewa Karpińska, kier. DDP „Senior” Dorota Wojtkowa oraz nauczycielka Elżbieta Michalska jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu I miejsca wszystkim przedszkolakom.
Gromkimi brawami nagrodzono też przedszkolaki, które wspaniale, z aktorską interpretacją zaśpiewały „Przybyli ułani pod okienko”.
Na korytarzu przedszkola można podziwiać prace wyróżnione w konkursie plastycznym, do którego zaproszono dzieci z rodzicami. Tematyka związana była również ze 100-leciem niepodległości. I miejsce zajął Leon Muszyński z mamą (grupa „Jagódki”), II – Cezary Zarzycki z tatą („Biedronki”), III – Filip Depta z siostrą („Misie”).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan