Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce (foto)

Wydarzenia

Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce (foto)

20.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z Przedszkola nr 9 wspaniale, słowami poetów wyjaśniły, czym jest Ojczyzna i co znaczy być Polakiem. W środę 18 kwietnia w przedszkolu odbył się Patriotyczny Konkurs Recytatorski.
Konkurs przeprowadzono w ramach innowacji pedagogicznej „Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce”. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wiele, mądrze i pięknie mówi się o Ojczyźnie i patriotyzmie, ale najwdzięczniej i najszczerzej - dzieci. Uczestnicy konkursu recytatorskiego mówili słowami m.in. Władysława Bełzy, Ryszarda Przymusa, Jana Pietrzaka, Wandy Chotomskiej i Czesława Janczarskiego: „Polska- to miasto, / strumień i rzeka, / i komin fabryczny, / co dymi z daleka, / a nawet obłoki, / gdy nad nami mkną. / Polska to jest także twój rodzinny dom.” Był też poważniejszy repertuar w wykonaniu seniorów z zaprzyjaźnionego z przedszkolem Domu Dziennego Pobytu „Senior”.
Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom konkursu, ale szczególnie tym najmłodszym, którzy dzielnie przełamywali swoją nieśmiałość. Z grupy 3-latków „Jagódki” zaprezentowały się Zuzanna Kaniewska i Antonina Błaszkowska. 4-latki: Dominik Parys z „Kotków”, Natalia Rurka, Lena Gniazdowska i Aleksandra Szczesna z „Biedronek”, Antonina Dyga i Lena Siwak z „Misiów”. 5-latki: Aleksander Szumowski, Piotr Piaściński, Jan Napora i Antoni Karp z „Żabek”, Michał Wasilewski, Marcel Trętowski i Agnieszka Wieczorek ze „Smerfów”, Marysia Perzanowska, Antonina Pomian i Aleksandra Dąbrowska z „Tygrysków”.
Nic dziwnego, że jury w składzie: dyr. przedszkola Ewa Karpińska, kier. DDP „Senior” Dorota Wojtkowa oraz nauczycielka Elżbieta Michalska jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu I miejsca wszystkim przedszkolakom.
Gromkimi brawami nagrodzono też przedszkolaki, które wspaniale, z aktorską interpretacją zaśpiewały „Przybyli ułani pod okienko”.
Na korytarzu przedszkola można podziwiać prace wyróżnione w konkursie plastycznym, do którego zaproszono dzieci z rodzicami. Tematyka związana była również ze 100-leciem niepodległości. I miejsce zajął Leon Muszyński z mamą (grupa „Jagódki”), II – Cezary Zarzycki z tatą („Biedronki”), III – Filip Depta z siostrą („Misie”).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche