Kawy afrykańskie - najważniejsze informacje

Wydarzenia

Kawy afrykańskie - najważniejsze informacje

10.08.2020
autor: materiał zewnętrzny
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez smacznej, aromatycznej kawy. Niezależnie od tego czy parzymy kawę metodami tradycyjnymi, czy dysponujemy ekspresem ciśnieniowym lub przelewowym warto, aby zakupiona przez nas kawa wyróżniała się jakością ‒ tutaj w szczególności polecane są kawy afrykańskie. Gdzie można zakupić tego typu kawy i jakie są ich najpopularniejsze rodzaje? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

 

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez smacznej, aromatycznej kawy. Niezależnie od tego czy parzymy kawę metodami tradycyjnymi, czy dysponujemy ekspresem ciśnieniowym lub przelewowym warto, aby zakupiona przez nas kawa wyróżniała się jakością ‒ tutaj w szczególności polecane są kawy afrykańskie.

Gdzie można zakupić tego typu kawy i jakie są ich najpopularniejsze rodzaje? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!
 

Kawy afrykańskie ‒ rodzaje

Jakie rodzaje kaw afrykańskich możemy wyróżnić? Największą popularnością cieszą się :

  • Akagera ‒ owoce kawowca uprawiane się na terenie dzikiego Parku Akagera położonego pośród malowniczych wzgórz Rwandy. Kawa początkowo jest cierpka, pozostawia posmak kardamonu. Akagera zachwyca zarówno smakiem, jak i aromatem.
  • Virunga ‒ owoce kawowca rosną na wzgórzach wulkanicznych na wysokości 2500 metrów, kawa ma smak cytrusów oraz owoców leśnych z wibrującą nutą słodyczy.
  • Karambi ‒ to bardzo delikatna kawa, z subtelną nutą orzechów pecan, która uprawiana jest na południu Rwandy.
  • Cyondo ‒ w przypadku wymienionej kawy wyczuwamy nutę czekolady, którą przełamuje pikantny akord chilli. Owoce kawowca rosną na żyznych glebach w regionie Rutsiro.
  • Gashonga ‒ kawa, która zyskała już zaufanie najbardziej wymagających kawoszy. Gashonga jest bardzo unikatowa w smaku, wyczuwamy delikatną smugę ciemnego kakao, jak również słodko kwaskowatej morwy, śliwkowej konfitury, dzikiej róży i skórki cytrynowej.
  • Gisuma ‒ kolejna warta uwagi kawa to Gisuma, wyczuwamy tutaj brzmienie czarnych jagód oraz orzeźwiających akcentów świeżej, słodkiej pomarańczy. Owoce uprawiane są w Parku Narodowego Nyungwe, na wysokości 1700 m.
     

Sklep Amakuru ‒ kawy z Afryki

W sklepie Amakuru zakupić można wyjątkowe kawy z różnych zakątków Afryki. Owoce kawowca zbierane są ręcznie i podlegają szczegółowej selekcji, dzięki czemu do paczki trafia to, co najlepsze. Obowiązkowo trzeba tutaj wspomnieć o tym, że dochód ze sprzedaży kaw przeznaczony jest na cele charytatywne. Za zgromadzone środki budowane są przedszkola i szkoły, afrykańska ludność może zdobyć wykształcenie, a tym samym szansę na lepsze jutro.
 

Podsumowanie

Dobra, aromatyczna kawa każdemu potrafi poprawić nastrój i dodać energii na cały dzień. Godnymi uwagi są dostępne w sklepie Amakuru kawy afrykańskie. Owoce kawowca zbierane są ręcznie przez afrykańska ludnośc, a proces palenia przebiega z największą precyzją. Warto też podkreślić, że dochód ze sprzedaży kaw przeznaczony jest na cele charytatywne, głównie na budowę szkół i przedszkoli w Afryce.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom