Kaskadowy pomiar prędkości. Ponad 50 kierowców ukaranych

Wydarzenia

Kaskadowy pomiar prędkości. Ponad 50 kierowców ukaranych

09.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 50 kierowców przekraczających prędkość wyszkowscy policjanci zatrzymali podczas sobotniego, 7 września, kaskadowego pomiaru prędkości.
 
Kaskadowy pomiar prędkości to kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Radiowozy ustawiane są w niewielkich odległościach. Kierowcy, którzy po minięciu pierwszego patrolu dodają gazu, mogą wpaść w pułapkę…
W sobotnich działaniach uczestniczyło 12 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali prawie 60 pojazdów i ujawnili aż 51 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.
- Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom