Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

Wydarzenia

Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

10.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
We wtorek 9 lipca drogówka w całej Polsce prowadziła kaskadowy pomiar prędkości. Na terenie naszego powiatu mandatami za zbyt szybką jazdę ukaranych zostało 30 kierowców. Jedna kobieta straciła prawo jazdy.
 
Kaskadowy pomiar prędkości to kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Radiowozy ustawiane są w niewielkich odległościach. Kierowcy, którzy po minięciu pierwszego patrolu dodają gazu, mogą wpaść w pułapkę…
We wtorkowych działaniach na terenie naszego powiatu uczestniczyło 10 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 50 pojazdów. Prędkość przekroczyło 30 kierowców. W jednym przypadku zatrzymane zostało również prawo jazdy. Straciła je kierująca citroenem, która w Łosinnie jechała z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h więcej niż pozwalają przepisy.
Jak podkreślają policjanci, „nadrzędnym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Należy również pamiętać, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest właśnie nadmierna prędkości.”
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Koniec pięknego etapu w życiu (foto)

Koniec pięknego etapu w życiu (foto)

170 maturzystów Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w piątek 27 kwietnia pożegnało się ze swoją szkołą. W dorosłość wkraczają w wyraźnie dobrych humorach, choć przed nimi trudne wybory. 
zobacz więcej
Wyszkowski sztab WOŚP z wizytą w fundacji Owsiaka (foto)

Wyszkowski sztab WOŚP z wizytą w fundacji Owsiaka (foto)

Przedstawiciele wyszkowskiego sztabu WOŚP w środę 4 stycznia spotkali się z Jerzym Owsiakiem.
zobacz więcej
Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Wymiana tradycyjnego oświetlenia na nowoczesną technologię LED stała się jednym ze skuteczniejszych sposobów generowania oszczędności, zwiększania efektywności energetycznej i poprawy wpływu środowiskowego wielu firm, przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, a także obiektów handlowych, usługowych, i publicznych. Inwestycja ta nie należy do najtańszych, co automatycznie rodzi pytanie: skąd pozyskać środki potrzebne do zmiany standardowego oświetlenia na energooszczędne oprawy LED? Problem dotyczy nie tylko gmin i miast decydujących się na tego typu krok w przestrzeni publicznej, ale też prywatnych firm chcących zaznaczyć swój wpływ na eliminację marnotrawstwa energetycznego. Szczęśliwie, na rynku pojawiło się już wiele sposobów dofinansowania tego typu inwestycji. Z czego mogą skorzystać dziś przedsiębiorcy?
zobacz więcej
Czołówka na ósemce (foto)

Czołówka na ósemce (foto)

Do poważnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w niedzielę 9 czerwca na trasie S-8, w rejonie węzła Mostówka. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku