Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

Wydarzenia

Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

10.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
We wtorek 9 lipca drogówka w całej Polsce prowadziła kaskadowy pomiar prędkości. Na terenie naszego powiatu mandatami za zbyt szybką jazdę ukaranych zostało 30 kierowców. Jedna kobieta straciła prawo jazdy.
 
Kaskadowy pomiar prędkości to kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Radiowozy ustawiane są w niewielkich odległościach. Kierowcy, którzy po minięciu pierwszego patrolu dodają gazu, mogą wpaść w pułapkę…
We wtorkowych działaniach na terenie naszego powiatu uczestniczyło 10 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 50 pojazdów. Prędkość przekroczyło 30 kierowców. W jednym przypadku zatrzymane zostało również prawo jazdy. Straciła je kierująca citroenem, która w Łosinnie jechała z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h więcej niż pozwalają przepisy.
Jak podkreślają policjanci, „nadrzędnym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Należy również pamiętać, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest właśnie nadmierna prędkości.”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Pokaźna muskulatura jest fantazją niejednego mężczyzny. Mocne ręce, wyraźnie zarysowane mięśnie na ciele i silne ramiona, to dla wielu oznaka prawdziwego męstwa. I choć wiadomo, że bycie prawdziwym mężczyzną nie ogranicza się tylko do budowy ciała, to warto o ten aspekt dbać. Intensywny trening, zrównoważony posiłek i suplementacja to klucz do wymarzonej sylwetki. Sprawdź, które preparaty okażą się najlepszym wsparciem!
zobacz więcej
Personel medyczny, strażacy i przedsiębiorcy ze wsparciem samorządu Mazowsza

Personel medyczny, strażacy i przedsiębiorcy ze wsparciem samorządu Mazowsza

Epidemia to ciężki czas dla służb ratowniczych. Codziennie lekarze, pielęgniarki, ratownicy i strażacy walczą z koronawirusem. Wprowadzone obostrzenia nie sprzyjają także rozwojowi małej przedsiębiorczości. Samorząd Mazowsza uruchamia kolejne programy wsparcia. Pomoc trafi do mazowieckich OSP, stacji pogotowia oraz przedsiębiorców.
zobacz więcej
Zderzenie w Gaju i potrącenie w Wyszkowie (foto)

Zderzenie w Gaju i potrącenie w Wyszkowie (foto)

Do dwóch groźnych wypadków doszło w poniedziałek 5 sierpnia. W jednym z aut, które zderzyły się w Gaju, jechały dzieci. Z kolei po południu w Wyszkowie kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych.
zobacz więcej
Koronawirus w DPS w Niegowie

Koronawirus w DPS w Niegowie

Pozytywny wynik wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Domu Pomocy Społecznej w Niegowie dotarł do wyszkowskiego sanepidu w czwartek 11 czerwca.
W ciągu ostatniej grono zakażonych mieszkańców powiększyło się również o pracownika jednego z warszawskich szpitali.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane