Kasa na "śpiących policjantów"

Wydarzenia

Kasa na "śpiących policjantów"

04.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na budowę progów spowalniających i przejścia dla pieszych wyszkowski samorząd przeznaczył dodatkowe 60 tys. zł. Powstaną na os. Ogródki, ulicach Polnej i Latoszek, w Rybienku Leśnym i Deskurowie.
1/3 środków zostanie przeznaczona na wprowadzenie nowej organizacji ruchu na os. Ogródki (na fot.). Projekt konsultowany był z mieszkańcami, głównie ulic: Bojowników o Wolność i Demokrację, Robotniczej, Spokojnej i Wiśniowej. Zgodnie z projektem, na ul. Wiśniowej i Partyzantów będzie pierwszeństwo przejazdu. Mieszkańcy osiedla oczekiwali przede wszystkim progów spowalniających popularnie nazywanych "śpiącymi policjantami", a na skrzyżowaniach luster. Lustra będą na skrzyżowaniach ul. Wiśniowej z Robotniczą i BOWiD oraz Partyzantów z Ogródkową. Mieszkańcy widzieliby je również na skrzyżowaniach Partyzantów i Robotniczej oraz Spokojnej i Wiśniowej. 
Przypomnijmy, że największe kontrowersje wśród mieszkańców wzbudziła kwestia wprowadzenia zakazów zatrzymywania się. Wyjątkiem jest dzień Wszystkich Świętych, kiedy ulice zastawione są przez auta osób odwiedzających cmentarz. Mieszkańcy byli niemalże zgodni, że tego dnia zakaz powinien obowiązywać wszędzie. Ostatecznie zdecydowano, że w pozostałe dni zakazy postoju powyżej 15 lub 30 minut będą ustawione na ul. Spokojnej i BOWiD, których mieszkańcy zgłaszali najwięcej uwag.
Pozostałe środki zostaną przeznaczone na przejście dla pieszych w Rybienku Leśnym, przy skrzyżowaniu al. Wolności z ul. Malinową, a także progi spowalniające na ul. Polnej, ul. Latoszek i w Deskurowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku