Karta Dużej Rodziny na smartfona

Wydarzenia

Karta Dużej Rodziny na smartfona

31.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Rodziny, które przed 1 stycznia 2018 r. złożyły wniosek o wydanie tradycyjnej, plastikowej Karty Dużej Rodziny, mogą ją otrzymać także w formie elektronicznej. 
Karty elektroniczne są udostępniane w przeciągu kilku minut od momentu ich zamówienia. Aplikacja mKDR na smartfonie pozwala rodzicom wyświetlać nie tylko swoje karty, ale również pozostałych członków rodziny. Ponadto dzięki usłudze geolokalizacji łatwo można znaleźć najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny. Dostęp do aplikacji umożliwiającej wizualizację KDR można uzyskać po podaniu numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej.
Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie lub za pośrednictwem portalu informacyjno – usługowego Emp@tia. 
Karty będą wydawane bezpłatnie, jeśli wniosek o przyznanie dodatkowej formy złożony zostanie do 31 grudnia 2019 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie, trzeba będzie zapłacić 9,21 zł za jedną kartę. Rodziny, które od 1 stycznia 2018 r. wnioskują od razu o obie formy, nie ponoszą żadnej opłaty. 
Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać w wydziale edukacji i spraw społecznych urzędu miejskiego oraz na stronie internetowej ministerstwa rodziny.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość