Karta Dużej Rodziny na smartfona

Wydarzenia

Karta Dużej Rodziny na smartfona

31.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Rodziny, które przed 1 stycznia 2018 r. złożyły wniosek o wydanie tradycyjnej, plastikowej Karty Dużej Rodziny, mogą ją otrzymać także w formie elektronicznej. 
Karty elektroniczne są udostępniane w przeciągu kilku minut od momentu ich zamówienia. Aplikacja mKDR na smartfonie pozwala rodzicom wyświetlać nie tylko swoje karty, ale również pozostałych członków rodziny. Ponadto dzięki usłudze geolokalizacji łatwo można znaleźć najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny. Dostęp do aplikacji umożliwiającej wizualizację KDR można uzyskać po podaniu numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej.
Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie lub za pośrednictwem portalu informacyjno – usługowego Emp@tia. 
Karty będą wydawane bezpłatnie, jeśli wniosek o przyznanie dodatkowej formy złożony zostanie do 31 grudnia 2019 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie, trzeba będzie zapłacić 9,21 zł za jedną kartę. Rodziny, które od 1 stycznia 2018 r. wnioskują od razu o obie formy, nie ponoszą żadnej opłaty. 
Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać w wydziale edukacji i spraw społecznych urzędu miejskiego oraz na stronie internetowej ministerstwa rodziny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zasłużyli na szacunek i wdzięczność (foto)

Zasłużyli na szacunek i wdzięczność (foto)

Serdeczna, rodzinna atmosfera panowała podczas siódmej już „Niedzieli Seniora”, zorganizowanej (dla osób w wieku 65 lat i więcej) przez sołtysa Lucynowa Dużego Eugeniusza Zarembę, Radę Sołecką i Zarząd Wspólnoty Gruntowej, przy wsparciu Gminy Wyszków. Uroczystą Mszę św. w intencji seniorów i zmarłych seniorów odprawił w kościele pw. św. Antoniego biskup pomocniczy warszawski Rafał Markowski.
zobacz więcej
Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

Drużyna Rhinos Wyszków awansowała do półfinału II ligi futbolu amerykańskiego. Pomysłodawcy założenia klubu opowiedzieli o nim radnym miejskim na ostatniej sesji.
zobacz więcej
Działają pięć lat (foto)

Działają pięć lat (foto)

Wyszkowski Klub Gazety Polskiej na jubileusz swojego 5-lecia zaprosił 22 marca do biblioteki miejskiej. Gościem specjalnym był Tomasz Sakiewicz, dziennikarz i publicysta. Mówił o roli i funkcjonowaniu Klubów Gazety Polskiej, a jest ich ok. 400 w Polsce i na świecie. Odniósł się do obecnej polityki Polski i jej sytuacji międzynarodowej po ostatnich wyborach.
zobacz więcej
To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

Porucznikowi rezerwy, sędziemu Kazimierzowi Najnertowi poświęcona jest tablica usytuowana przy ul. Świętojańskiej. Obok znajduje się wspomnienie kaprala Adama Kanownika. - To jakby oddanie czci oficerowi i jego podkomendnemu. To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi w najbardziej krytycznych sytuacjach, żołnierze liniowi. Nie wytrzymywali generałowie, a żołnierz liniowy wytrzymywał - podkreślił Konrad Wróbel, generał piłsudczyków, którzy w sobotę 28 września zorganizowali uroczystość upamiętniającą obu żołnierzy.
zobacz więcej
Zitcom