Już noszą lekkie tornistry (foto)

Wydarzenia

Już noszą lekkie tornistry (foto)

17.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Według zaleceń Instytutu Matki i Dziecka uczeń nie powinien dźwigać ciężarów większych niż maksymalnie 15% wagi swojego ciała. To zalecenie często nieprzestrzegane, a skutki mogą być opłakane. 15 marca Szkoła Podstawowa nr 1 podsumowała udział w ogólnopolskim projekcie „Lekki Tornister”.
Do projektu zakwalifikowały się Szkoły Podstawowe nr 1 i w Leszczydole Starym. Skierowany jest do nauczycieli, by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów oraz prowadzili profilaktykę wad postawy; rodziców - by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów i wiedzieli, czym kierować się przy zakupie plecaków i innych przyborów szkolnych; a także dzieci - by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów.
Dlatego podczas akcji w „jedynce” najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, czym są wady postawy i jak ich unikać. Odbywały się zajęcia tematyczne i konkursy, ale też ważenie tornistrów i spotkania z rodzicami. Niektóre plecaki ważyły 4 – 5 kg, a nawet 7 kg. Nic więc dziwnego, że niektórzy opiekunowie byli nieprzyjemnie zaskoczeni.
Za udział w programie dzieciom podziękowały dyr. SP1 Hanna Dziubiel i Grażyna Borkowska z wyszkowskiego sanepidu, który był koordynatorem akcji na naszym terenie.
Podczas finału uczniowie nie tylko popisali się wiedzą o zasadach pakowania tornistrów tak, by nie były za ciężkie, ale też pomysłowymi hasłami.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star