Joanna Bala radną sejmiku

Wydarzenia

Joanna Bala radną sejmiku

24.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Joanna Bala z Niegowa została radną sejmiku mazowieckiego. Mandatu nie uzyskała dotychczasowa radna z naszego powiatu Cecylia Domżała.
Na oficjalne wyniki wyborów do sejmiku mazowieckiego przyszło czekać dość długo. 24 mandaty zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 18 - Koalicja Obywatelska, 8 – Polskie Stronnictwo Ludowe, 1 - Bezpartyjni Samorządowcy.
W wyborach do sejmiku powiat wyszkowski znajduje się w okręgu nr 6, wraz z miastami Ostrołęka i Siedlce oraz powiatami: garwolińskim, łosickim, makowskim, mińskim, ostrołęckim, ostrowskim, siedleckim, sokołowskim i węgrowskim.
W naszym okręgu 13 komitetów zarejestrowało w sumie 123 kandydatów. Mandatów jest natomiast 9. Ubiegało się o nie również 11 mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Oto ich wyniki:
• Joanna Bala z Niegowa (Prawo i Sprawiedliwość) - 17.817
• Adam Bodzan z Kamieńczyka (Bezpartyjni Samorządowcy) – 1.011 głosów
• Andrzej Wójcik z Ochudna (Wolni i Solidarni): - 1.237 głosów
• Teresa Trzaska z Wyszkowa (Kukiz’15) - 2.404 głosy
• Magdalena Kotlarz z Wyszkowa (Kukiz’15) – 853 głosy
• Maciej Mirosław Wójcik z Wyszkowa (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 1.339 głosów
• Cecylia Domżała z Wyszkowa (Polskie Stronnictwo Ludowe) – 6.100 głosów
• Karol Dądera z Długosiodła (Ruch Narodowy RP) – 426 głosów
• Magdalena Patrycja Melion z Ostregokołu Włościańskiego (Ruch Narodowy RP) – 345 głosów
• Michał Marzoch z Wincentowa (Ruch Narodowy RP) – 323 głosy
• Tadeusz Stoszewski z Wyszkowa (Wolność w Samorządzie) – 164 głosy
 
Mandaty w naszym okręgu uzyskali:
PiS: Wojciech Kudelski (54.857), Marcin Grabowski (23.896), Krzysztof Żochowski (16.738), Joanna Bala (17.817), Michał Góras (11.146), Maciej Górski (10.490)
PSL: Janina Ewa Orzełowska (26.189 głosów) i Mirosław Augustyniak (15.414)
Platforma.Nowoczesna KO: Elżbieta Lanc (25.818)
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Złodzieje w rękach policji

Złodzieje w rękach policji

Trzech mężczyzn zamieszanych w kradzież BMW na terenie Niemiec zatrzymała wyszkowska policja. Jeden z nich „wpadł” w kradzionym aucie na parkingu hotelowym w Wyszkowie. Dwóch pozostałych patrol policji zatrzymał podczas kontroli drogowej.
zobacz więcej
Angielski bez wychodzenia z domu?

Angielski bez wychodzenia z domu?

Dzisiejsze czasy pozwalają na usprawnienie wielu czynności przy wykorzystaniu Internetu. Już w tym momencie online można płacić rachunki, robić zakupy, czy umawiać się na randki. To ogromne udogodnienie i oszczędność czasu. Jak jest z nauką? Czy da się nauczyć angielskiego bez wychodzenia z domu? Czy taka nauka jest skuteczna?
zobacz więcej
Kredyty dla osób zadłużonych czyli jak łatwo wpaść w spiralę długów

Kredyty dla osób zadłużonych czyli jak łatwo wpaść w spiralę długów

Termin „dłużnik”, choć ma zabarwienie negatywne, dotyczy wielu Polaków, którzy aktualnie spłacają swoje zobowiązania finansowe. Oczywiście każdy pragnie uniknąć ów sytuacji, gdy będzie winny zwrócić większą lub mniejszą kwotę pieniędzy lecz w dzisiejszych czasach, gdy nasze życie stało się poniekąd życiem na kredyt, jest to po prostu niemożliwe. Ponieważ wysoki poziom konsumpcji jest stanem naturalnym, równie powszechnym wydaje się zaciąganie zobowiązań finansowych. Problem pojawia się w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie uregulować ich w wyznaczonym czasie.
zobacz więcej
WOŚP: Pobiliśmy rekord! (foto)

WOŚP: Pobiliśmy rekord! (foto)

116.444,56 zł zebraliśmy podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bijąc tym samym o ponad 5.000 zł dotychczasowy rekord. Dla orkiestry śpiewaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy, biegaliśmy, wyciskaliśmy siódme poty na siłowni i w hali sportowej. Krótko mówiąc, działo się…
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom