Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

Wydarzenia

Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

04.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od czwartku 7 lipca modernizowaną ul. Kościuszki już na całym odcinku pojedziemy tylko w jednym kierunku, w stronę Serocka. Jednocześnie zamknięty zostanie wyjazd z ul. 3 Maja na tzw. malowane rondo. Można więc przypuszczać, że już cały ruch lokalny do centrum miasta przerzuci się na ul. Pułtuską. 
Jak można się było spodziewać, gruntowna modernizacja drogi krajowej powoduje w Wyszkowie jeszcze większe niż do tej pory utrudnienia w ruchu. Wiosną na łamach Nowego Wyszkowiaka uprzedzaliśmy o planowanej przez wykonawcę zmianie organizacji. Najpierw, pod koniec kwietnia, jednokierunkowy ruch, w stronę Serocka, został wprowadzony na odcinku od ul. Sowińskiego do al. Piłsudskiego. Z ul. 11 Listopada można skręcić tylko w prawo.
7 lipca ok. godz. 13.00 wykonawca przebudowy ul. Kościuszki Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. planuje wprowadzić kolejną zmianę - jeden kierunek ruchu (prawym pasem, w stronę Serocka) od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Przeciwległy pas ruchu, w kierunku Warszawy, zostanie zamknięty. Jednocześnie zamknięty zostanie zarówno wyjazd od ul. 3 Maja na tzw. „malowane rondo”, jak i wjazd w ul. 3 Maja od strony Sowińskiego. 
W dalszym ciągu zamknięty dla ruchu pozostanie jeden pas jezdni ul. Kościuszki od Sowińskiego do budowanego wiaduktu, skrzyżowania z ul. KEN i al. Piłsudskiego. Ruch tranzytowy z Serocka kierowany jest objazdem przez Różan i Ostrów Mazowiecką, ruch lokalny w kierunku centrum objazdem od ul. Piłsudskiego do ul. Białostockiej.
Jeszcze większego natężenia, a więc i korków można spodziewać się na i tak obciążonej ul. Pułtuskiej. Dobrze, że mamy wakacje, kiedy ruch w tzw. godzinach szczytu nie jest tak duży, jak w roku szkolnym. Szkoda, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie odpowiedział pozytywnie na wniosek gminy Wyszków o wydłużenie od 7 do 10 sek. zielonego światła na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Zarządca drogi wojewódzkiej zasugerował gminie, że powinna zwrócić się z tym wnioskiem do… Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy modernizowanej ul. Kościuszki (?). Mogłoby to usprawnić chociaż w części ruch ul. Pułtuską, zwłaszcza, że planowane są kolejne zmiany. W wakacje wykonawca nowego wiaduktu będzie musiał na jakiś czas zamknąć stary. Obiecał natomiast, że z końcem września pojedziemy już po nowej konstrukcji. To zresztą warunek, by PKP jesienią zamknęły przeznaczony do remontu przejazd na ul. 3 Maja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Porządkują reklamowy bałagan

Porządkują reklamowy bałagan

Urzędnicy miejscy przeprowadzili kontrolę reklam znajdujących się w pasach dróg gminnych i okazało się, że większość umieszczono nielegalnie. Właściciele mają miesiąc na ich usunięcie. Gotowy jest też projekt uchwały mającej porządkować przestrzeń publiczną, sytuowanie reklam i wygląd budek usługowo-handlowych. Po uzgodnieniach z różnymi instytucjami projekt przejdzie konsultacje społeczne.
zobacz więcej
Neo-Nówka znów podbiła Wyszków (foto)

Neo-Nówka znów podbiła Wyszków (foto)

Po raz kolejny Neo-Nówka zgromadziła komplet widzów w hali WOSiR. W niedzielne popołudnie 20 listopada kabaret świętował w Wyszkowie swoje 15-lecie. Była to prawdziwa uczta dla fanów „Neo-Nówki”, na scenie pojawiły się bowiem najsłynniejsze postacie, wykreowane przez kabaret przez minione lata.
zobacz więcej
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku w Cynkomecie

Akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku w Cynkomecie

Po roku od tragicznego wypadku w jednym z największych wyszkowskich zakładów pracy Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zakończyła śledztwo. Do sądu skierowała akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy – zdaniem śledczych – przyczynili się do śmierci dwóch pracowników. 
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star