Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

Wydarzenia

Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

04.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od czwartku 7 lipca modernizowaną ul. Kościuszki już na całym odcinku pojedziemy tylko w jednym kierunku, w stronę Serocka. Jednocześnie zamknięty zostanie wyjazd z ul. 3 Maja na tzw. malowane rondo. Można więc przypuszczać, że już cały ruch lokalny do centrum miasta przerzuci się na ul. Pułtuską. 
Jak można się było spodziewać, gruntowna modernizacja drogi krajowej powoduje w Wyszkowie jeszcze większe niż do tej pory utrudnienia w ruchu. Wiosną na łamach Nowego Wyszkowiaka uprzedzaliśmy o planowanej przez wykonawcę zmianie organizacji. Najpierw, pod koniec kwietnia, jednokierunkowy ruch, w stronę Serocka, został wprowadzony na odcinku od ul. Sowińskiego do al. Piłsudskiego. Z ul. 11 Listopada można skręcić tylko w prawo.
7 lipca ok. godz. 13.00 wykonawca przebudowy ul. Kościuszki Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. planuje wprowadzić kolejną zmianę - jeden kierunek ruchu (prawym pasem, w stronę Serocka) od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Przeciwległy pas ruchu, w kierunku Warszawy, zostanie zamknięty. Jednocześnie zamknięty zostanie zarówno wyjazd od ul. 3 Maja na tzw. „malowane rondo”, jak i wjazd w ul. 3 Maja od strony Sowińskiego. 
W dalszym ciągu zamknięty dla ruchu pozostanie jeden pas jezdni ul. Kościuszki od Sowińskiego do budowanego wiaduktu, skrzyżowania z ul. KEN i al. Piłsudskiego. Ruch tranzytowy z Serocka kierowany jest objazdem przez Różan i Ostrów Mazowiecką, ruch lokalny w kierunku centrum objazdem od ul. Piłsudskiego do ul. Białostockiej.
Jeszcze większego natężenia, a więc i korków można spodziewać się na i tak obciążonej ul. Pułtuskiej. Dobrze, że mamy wakacje, kiedy ruch w tzw. godzinach szczytu nie jest tak duży, jak w roku szkolnym. Szkoda, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie odpowiedział pozytywnie na wniosek gminy Wyszków o wydłużenie od 7 do 10 sek. zielonego światła na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Zarządca drogi wojewódzkiej zasugerował gminie, że powinna zwrócić się z tym wnioskiem do… Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy modernizowanej ul. Kościuszki (?). Mogłoby to usprawnić chociaż w części ruch ul. Pułtuską, zwłaszcza, że planowane są kolejne zmiany. W wakacje wykonawca nowego wiaduktu będzie musiał na jakiś czas zamknąć stary. Obiecał natomiast, że z końcem września pojedziemy już po nowej konstrukcji. To zresztą warunek, by PKP jesienią zamknęły przeznaczony do remontu przejazd na ul. 3 Maja.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ferie w gminie Wyszków

Ferie w gminie Wyszków

Wyszkowskie placówki sportu i kultury przygotowały dla dzieci pozostających w ferie w mieście wiele propozycji.
zobacz więcej
Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Wyjątkowo kameralny charakter miało tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1. Zazwyczaj salę gimnastyczną wypełniali najbliżsi ponad setki pierwszaków, w tym roku jest ich tylko 34. Uroczystość była jednak równie radosna, a pierwszaki niezmiennie urocze.
zobacz więcej
Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Samodzielna szkoła podstawowa lub połączenie z inną podstawówką – to dwa warianty, jakie gmina po reformie oświatowej przewiduje dla obecnego Gimnazjum nr 2. O przyszłości szkoły zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska rozmawiała w poniedziałek 19 września z zaniepokojonymi nauczycielami. – Nie twórzmy atmosfery konfliktu, jesteśmy po tej samej stronie – apelowała.
- Na żadną wojenkę z nikim nie idziemy – zapewniali nauczyciele.
zobacz więcej
Burmistrz podatki chętniej odracza niż umarza

Burmistrz podatki chętniej odracza niż umarza

W porównaniu z 2014 r. aż o 655 tys. zł wzrosła kwota podatków i opłat lokalnych, które w ubiegłym roku burmistrz zgodził się odroczyć i rozłożyć na raty. Sporo mniejsza, o 216 tys. zł, jest natomiast kwota podatków umorzonych. – Odroczenia to realna pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców – podkreśla Grzegorz Nowosielski. – Większość pieniędzy spływa w ciągu roku.
zobacz więcej
mrówka maj 2017

Najczęściej komentowane

mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.16% (269 głosów)
43.84% (210 głosów)
fotobudka star