Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

Wydarzenia

Jeszcze większe utrudnienia na Kościuszki

04.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od czwartku 7 lipca modernizowaną ul. Kościuszki już na całym odcinku pojedziemy tylko w jednym kierunku, w stronę Serocka. Jednocześnie zamknięty zostanie wyjazd z ul. 3 Maja na tzw. malowane rondo. Można więc przypuszczać, że już cały ruch lokalny do centrum miasta przerzuci się na ul. Pułtuską. 
Jak można się było spodziewać, gruntowna modernizacja drogi krajowej powoduje w Wyszkowie jeszcze większe niż do tej pory utrudnienia w ruchu. Wiosną na łamach Nowego Wyszkowiaka uprzedzaliśmy o planowanej przez wykonawcę zmianie organizacji. Najpierw, pod koniec kwietnia, jednokierunkowy ruch, w stronę Serocka, został wprowadzony na odcinku od ul. Sowińskiego do al. Piłsudskiego. Z ul. 11 Listopada można skręcić tylko w prawo.
7 lipca ok. godz. 13.00 wykonawca przebudowy ul. Kościuszki Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. planuje wprowadzić kolejną zmianę - jeden kierunek ruchu (prawym pasem, w stronę Serocka) od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Przeciwległy pas ruchu, w kierunku Warszawy, zostanie zamknięty. Jednocześnie zamknięty zostanie zarówno wyjazd od ul. 3 Maja na tzw. „malowane rondo”, jak i wjazd w ul. 3 Maja od strony Sowińskiego. 
W dalszym ciągu zamknięty dla ruchu pozostanie jeden pas jezdni ul. Kościuszki od Sowińskiego do budowanego wiaduktu, skrzyżowania z ul. KEN i al. Piłsudskiego. Ruch tranzytowy z Serocka kierowany jest objazdem przez Różan i Ostrów Mazowiecką, ruch lokalny w kierunku centrum objazdem od ul. Piłsudskiego do ul. Białostockiej.
Jeszcze większego natężenia, a więc i korków można spodziewać się na i tak obciążonej ul. Pułtuskiej. Dobrze, że mamy wakacje, kiedy ruch w tzw. godzinach szczytu nie jest tak duży, jak w roku szkolnym. Szkoda, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie odpowiedział pozytywnie na wniosek gminy Wyszków o wydłużenie od 7 do 10 sek. zielonego światła na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Zarządca drogi wojewódzkiej zasugerował gminie, że powinna zwrócić się z tym wnioskiem do… Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy modernizowanej ul. Kościuszki (?). Mogłoby to usprawnić chociaż w części ruch ul. Pułtuską, zwłaszcza, że planowane są kolejne zmiany. W wakacje wykonawca nowego wiaduktu będzie musiał na jakiś czas zamknąć stary. Obiecał natomiast, że z końcem września pojedziemy już po nowej konstrukcji. To zresztą warunek, by PKP jesienią zamknęły przeznaczony do remontu przejazd na ul. 3 Maja.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rowerowy rajd trzeciomajowy (foto)

Rowerowy rajd trzeciomajowy (foto)

24 osoby uczestniczyły w rajdzie rowerowym, który odbył się w dniu Święta  Narodowego Trzeciego Maja. Uczestników nie zniechęciły padający deszcz (na szczęście niezbyt silnie) i porywisty wiatr.
zobacz więcej
Neo-Nówka znów podbiła Wyszków (foto)

Neo-Nówka znów podbiła Wyszków (foto)

Po raz kolejny Neo-Nówka zgromadziła komplet widzów w hali WOSiR. W niedzielne popołudnie 20 listopada kabaret świętował w Wyszkowie swoje 15-lecie. Była to prawdziwa uczta dla fanów „Neo-Nówki”, na scenie pojawiły się bowiem najsłynniejsze postacie, wykreowane przez kabaret przez minione lata.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Zmieniamy nazwy ulic I AWP, Gwardii Ludowej i Hanki Sawickiej

Zmieniamy nazwy ulic I AWP, Gwardii Ludowej i Hanki Sawickiej

Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej zdecydowała, że nazwa ulicy I Armii Wojska Polskiego musi zostać zmieniona. W takim razie wróćmy do dawnej nazwy tej ulicy – Świętojańska – proponuje komisja promocji rady miejskiej.
Z planu Wyszkowa znikną też ulice Gwardii Ludowej oraz Hanki Sawickiej.
zobacz więcej
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
ITAMED