Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

Wydarzenia

Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

05.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Drużyna Rhinos Wyszków awansowała do półfinału II ligi futbolu amerykańskiego. Pomysłodawcy założenia klubu opowiedzieli o nim radnym miejskim na ostatniej sesji.
Drużyna powstała dokładnie dwa lata temu, jesienią 2014 r. - Zaczynaliśmy od zera, byliśmy najmniejszym miastem, w którym futbol amerykański zaistniał. Obecnie jesteśmy w II lidze, mamy trenerów z USA – mówili Kamil i Piotr Wykowscy. - W tym roku wygraliśmy wszystkie spotkania fazy grupowej oraz trzy w sezonie przygotowawczym. Aktualnie jesteśmy najlepiej punktującą drużyną i najlepszą defensywą w Polsce. 
Rhinos Wyszków tworzy 60 zawodników. - To bardzo dużo jak na takie miasto. Mamy zawodników z bardzo różnych środowisk, m.in. z policji, żołnierzy, strażaków, przedsiębiorców, uczniów, studentów. Staramy się ściągać ludzi z różnych środowisk, nie tylko tych, którzy pracują, mają fundusze, staramy się pomagać – podkreślił Kamil Wykowski. - Od tego roku prowadzimy też sekcję juniorską, która cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Włączamy się w różne akcje charytatywne. 
Przedstawiciele klubu przyszli, by podziękować samorządowi miejskiemu za dotychczasową współpracę. - Mamy nadzieję, że będzie owocowała także w przyszłym roku – dodali.
Współpracy z pewnością mogą się spodziewać. – Życzymy sukcesów na polu sportowym i wychowawczym – za przybycie podziękowała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan