Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

Wydarzenia

Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

05.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Drużyna Rhinos Wyszków awansowała do półfinału II ligi futbolu amerykańskiego. Pomysłodawcy założenia klubu opowiedzieli o nim radnym miejskim na ostatniej sesji.
Drużyna powstała dokładnie dwa lata temu, jesienią 2014 r. - Zaczynaliśmy od zera, byliśmy najmniejszym miastem, w którym futbol amerykański zaistniał. Obecnie jesteśmy w II lidze, mamy trenerów z USA – mówili Kamil i Piotr Wykowscy. - W tym roku wygraliśmy wszystkie spotkania fazy grupowej oraz trzy w sezonie przygotowawczym. Aktualnie jesteśmy najlepiej punktującą drużyną i najlepszą defensywą w Polsce. 
Rhinos Wyszków tworzy 60 zawodników. - To bardzo dużo jak na takie miasto. Mamy zawodników z bardzo różnych środowisk, m.in. z policji, żołnierzy, strażaków, przedsiębiorców, uczniów, studentów. Staramy się ściągać ludzi z różnych środowisk, nie tylko tych, którzy pracują, mają fundusze, staramy się pomagać – podkreślił Kamil Wykowski. - Od tego roku prowadzimy też sekcję juniorską, która cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Włączamy się w różne akcje charytatywne. 
Przedstawiciele klubu przyszli, by podziękować samorządowi miejskiemu za dotychczasową współpracę. - Mamy nadzieję, że będzie owocowała także w przyszłym roku – dodali.
Współpracy z pewnością mogą się spodziewać. – Życzymy sukcesów na polu sportowym i wychowawczym – za przybycie podziękowała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszków najbogatszy, Długosiodło najbiedniejsze

Wyszków najbogatszy, Długosiodło najbiedniejsze

Serwis samorząd.pap.pl opublikował ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin w Polsce, opierając się na dochodach podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Spośród gmin powiatu wyszkowskiego najwyżej uplasował się Wyszków, najniżej – Długosiodło.
zobacz więcej
Nie miał czym jechać po alkohol?

Nie miał czym jechać po alkohol?

Wyszkowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Wyszków podejrzanego o kradzież roweru. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy… zatrzymał się przed sklepem, by ukraść alkohol.
zobacz więcej
8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

Na gimnazjalistów czeka bogata oferta edukacyjna w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego. W większości to profile sprawdzone, cieszące się od lat zainteresowaniem młodzieży. Nowością jest klasa dietetyki i fitnessu. Nabór kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018, podobnie jak w latach poprzednich, prowadzony będzie w systemie elektronicznym. Rusza na stronie https://wyszkow.edu.pl 8 maja o godz. 10. Trwa do 19 maja do godz. 15.
zobacz więcej
List otwarty w sprawie Gimnazjum nr 2

List otwarty w sprawie Gimnazjum nr 2

Reforma szkolnictwa, która ma wejść w życie od 1 września 2017 r., budzi wiele emocji  zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W Wyszkowie od kilku miesięcy toczy się debata na temat dalszych losów Gimnazjum nr 2. Z uwagą przyglądamy się planom i poczynaniom władz miejskich odnośnie tej kwestii. I budzą one nasz niepokój. 
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star
fotobudka star