Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

Wydarzenia

Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną

05.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Drużyna Rhinos Wyszków awansowała do półfinału II ligi futbolu amerykańskiego. Pomysłodawcy założenia klubu opowiedzieli o nim radnym miejskim na ostatniej sesji.
Drużyna powstała dokładnie dwa lata temu, jesienią 2014 r. - Zaczynaliśmy od zera, byliśmy najmniejszym miastem, w którym futbol amerykański zaistniał. Obecnie jesteśmy w II lidze, mamy trenerów z USA – mówili Kamil i Piotr Wykowscy. - W tym roku wygraliśmy wszystkie spotkania fazy grupowej oraz trzy w sezonie przygotowawczym. Aktualnie jesteśmy najlepiej punktującą drużyną i najlepszą defensywą w Polsce. 
Rhinos Wyszków tworzy 60 zawodników. - To bardzo dużo jak na takie miasto. Mamy zawodników z bardzo różnych środowisk, m.in. z policji, żołnierzy, strażaków, przedsiębiorców, uczniów, studentów. Staramy się ściągać ludzi z różnych środowisk, nie tylko tych, którzy pracują, mają fundusze, staramy się pomagać – podkreślił Kamil Wykowski. - Od tego roku prowadzimy też sekcję juniorską, która cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Włączamy się w różne akcje charytatywne. 
Przedstawiciele klubu przyszli, by podziękować samorządowi miejskiemu za dotychczasową współpracę. - Mamy nadzieję, że będzie owocowała także w przyszłym roku – dodali.
Współpracy z pewnością mogą się spodziewać. – Życzymy sukcesów na polu sportowym i wychowawczym – za przybycie podziękowała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Autyzm? Zdarza się (foto)

Autyzm? Zdarza się (foto)

W powiecie wyszkowskim prowadzone są badania przesiewowe w kierunku autyzmu i zaburzeń ze spektrum autyzmu. Odwiedzający poradnie zdrowia, rodzice przedszkolaków i dzieci w żłobkach mogą zetknąć się z ankietami, badającymi rozwój dziecka. Warto je wypełnić, by wychwycić ewentualne zaburzenia rozwojowe pociechy i zapewnić jej pomoc.
zobacz więcej
Wyszków pamiętał (foto)

Wyszków pamiętał (foto)

Jest tylko jeden taki dzień w roku, kiedy ruch na ulicach zamiera. To przejmujący widok, gdy wyszkowianie 1 sierpnia o godz. 17 zatrzymują się, by uczcić pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. Nie inaczej było w tym roku: ulice stanęły, zapłonęły race, a ciszę wypełniał jedynie dźwięk syren i klaksonów.
zobacz więcej
Za serca pełne miłości (foto)

Za serca pełne miłości (foto)

Seniorzy z Lucynowa Dużego po raz piąty spotkali się na „Niedzieli seniora”, tym razem 3 lipca. Organizacją tej sympatycznej uroczystości zajmują się: sołtys Eugeniusz Zaremba, Rada Sołecka, Zarząd Wspólnoty Gruntowej, finansowo wspiera ją Gmina Wyszków.
zobacz więcej
Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Wyszkowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11 Mszą świętą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym (oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków pod batutą F. J. Bieganowskiego). Po nabożeństwie  pochód wyszkowian, prowadzony przez jeźdźców na koniach oraz orkiestrę, przeszedł pod pomnik upamiętniający osoby zamordowane w sierpniu 1920 r. przez czerezwyczajkę.
zobacz więcej
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
ITAMED
fotobudka star