Jest Polska i są obowiązki wobec Polski (foto)

Wydarzenia

Jest Polska i są obowiązki wobec Polski (foto)

13.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wielopokoleniową uroczystość z okazji Święta Niepodległości, 9 listopada, zorganizowało Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Szkoła zaprosiła nie tylko władze powiatu i służby mundurowe, ale też dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola Integracyjnego nr 4.
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki śledziły ślubowanie mundurowej klasy I Liceum Bezpieczeństwa Publicznego. Uczniowie ślubowali nie tylko osiągać najlepsze wyniki w nauce, przestrzegać prawa i być koleżeńskimi, ale też postępować zgodnie z dewizą: „Jest Polska i są obowiązki wobec Polski”. Do tych słów, życząc dotrzymania wierności ślubowaniu, nawiązywali dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska i zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan, wicestarosta Adam Mróz i prezes wyszkowskiego okręgu Związku Piłsudczyków Konrad Wróbel.
Uroczystość była okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i rozstrzygnięcia konkursów. W IV szkolnym konkursie „Życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego” I miejsce zajął Paweł Pobudkiewicz, II – Rafał Gudyn, III – Daniel Tymiński. Szkoła zorganizowała również konkurs na najlepsze wykonanie hymnu państwowego. Jury najwyżej oceniło uczniów kl. I technikum elektrycznego. II miejsce przyznało kl. II liceum bezpieczeństwa publicznego, III – kl. II technikum informatycznego. Najlepiej ubraną w barwy narodowe klasą została kl. I technikum spedycyjnego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche