Jest naczelnikiem, będzie sekretarzem

Wydarzenia

Jest naczelnikiem, będzie sekretarzem

12.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Agnieszka Londzin wygrała konkurs na sekretarza gminy Dąbrówka. Starosta zapowiada ogłoszenie naboru na zajmowane przez nią stanowisko naczelnika nowo utworzonego wydziału promocji.
Przypomnijmy, że nowy regulamin starostwa wszedł w życie 22 stycznia. Na jego mocy w urzędzie powstał nowy wydział - promocji i rozwoju, który liczy sześć etatów: naczelnik oraz stanowiska do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi, ochrony zdrowia i pomocy społecznej (1), do spraw promocji i komunikacji z mediami (1), do spraw kultury i sportu (1), do spraw obsługi informatycznej (2). Pięć osób to obecni pracownicy urzędu, przeniesieni głównie z wydziału organizacyjnego i spraw społecznych. Nowym wydziałem kieruje Agnieszka Londzin, dotychczas także audytor wewnętrzny starostwa.
Pani naczelnik nie ukrywała przed pracodawcami, że na przełomie 2018 i 2019 r. wzięła udział w naborze na stanowisko sekretarza gminy Dąbrówa w powiecie wołomińskim. Naborze, który właśnie wygrała. Starosta Jerzy Żukowski porozumiał się z wójtem gminy Dąbrówka i wyraził zgodę na przeniesienie pani naczelnik w trybie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych: "pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (…) można na jego wniosek lub za jego zgodą przenieść do pracy w innej jednostce (…) jeżeli nie narusza to ważnego interesu jednostki, która dotychczas zatrudniała pracownika samorządowego, oraz przemawiają za tym ważne potrzeby po stronie jednostki przejmującej."
Starosta zapowiada, że na stanowisko naczelnika wydziału promocji ogłosi nabór.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dofinansowanie dla strażaków

Dofinansowanie dla strażaków

Gmina złożyła wnioski o dofinansowanie remontu strażnicy OSP w Gulczewie i zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Lucynowie Dużym. Stara się o środki z województwa mazowieckiego.
zobacz więcej
W marcu początek rekrutacji do szkół i przedszkoli

W marcu początek rekrutacji do szkół i przedszkoli

16 marca rozpocznie się rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Również od tego dnia wnioski o zmianę szkoły będą mogli składać rodzice obecnych uczniów klas III i VI SP1 i SP2, zdecydowani na przeniesienie dziecka do reaktywowanej „czwórki”.
Natomiast 31 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona elektronicznie.
zobacz więcej
Niebezpieczna obwodnica. Przeczytaj artykuł i wyjedź do Brukseli!

Niebezpieczna obwodnica. Przeczytaj artykuł i wyjedź do Brukseli!

„Testy zderzeniowe są robione do 80 km/h. Powyżej tej prędkości nie ma sensu, bo narządy odrywają się od siebie. Nawet najlepsze auto nie ochroni naszego życia” – mówi strażak-ratownik z PSP w Wołowie. Więcej o tragicznych wypadkach z udziałem piratów drogowych na Moście Wolności pod Wrocławiem oraz akcji edukacyjnej "Nowego Wyszkowiaka" czytaj na stronie EUROPAGE nr 11 w najbliższym papierowym wydaniu naszej gazety.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Od smutku do ulgi

ŻYCIE W PEŁNI: Od smutku do ulgi

W życiu każdego z nas przychodzą momenty przepełnione trudnymi emocjami. Coś nie wyszło w pracy, usłyszeliśmy kąśliwą uwagę, bieg życia nie jest dla nas przychylny. W zaciszu własnego domu chowamy się przed światem i ludźmi. Niektórzy w takich momentach lubią być sami, inni dopuszczają nielicznych. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku