Jest dziewiętnasty radny powiatowy (foto)

Wydarzenia

Jest dziewiętnasty radny powiatowy (foto)

13.12.2018
autor: Elżbieta Szczuka
12 grudnia na III sesji Rady Powiatu Piotr Wykowski ślubował sumiennie i rzetelnie wykonywać obowiązki radnego. Na wakujący mandat wstąpił po rezygnacji Anety Kowalewskiej, która zdecydowała się pozostać zastępcą Burmistrza Wyszkowa.
Piotr Wykowski ma 26 lat, jest prezesem klubu futbolu amerykańskiego Rhinos Wyszków i najmłodszym radnym powiatowym. Kandydował z list KWW Wspólnota Samorządowa Wyszków, otrzymał 361 głosów. Radnym jest po raz pierwszy.
Zastępca przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej Barbara Bożuta poinformowała, że Komisarz Wyborczy w Ostrołęce II postanowieniem z 4 grudnia 2018 r. zdecydował, że Piotr Wykowski, który w wyborach 23 października uzyskał kolejno największą liczbę głosów, obsadził wakujący mandat radnego w okręgu wyborczym nr 1. 
Piotr Wykowski otrzymał zaświadczenie o wyborze na radnego, a następnie złożył ślubowanie.
W dalszej części obrad został wybrany do trzech komisji stałych: rewizyjnej; skarg, wniosków i petycji oraz edukacji, kultury i sportu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

- Zaczynamy rok szkolny z niepokojem. Wsłuchujemy się w słowa pani minister, ale czekamy na projekt ustawy – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym spodziewana jest reforma szkolnictwa, mówi zastępczyni burmistrza. A w ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedziała m.in., że rząd odchodzi od koncepcji tworzenia szkół powszechnych, pozostaje przy 8-klasowych podstawówkach i likwidacji gimnazjów.
Zmiany dotkną głównie gminną oświatę; w powiatowej, gdzie uczniów będzie więcej, są powody do zadowolenia. Nic dziwnego, że starosta zapewnia: - Traktujemy to jak wyzwanie, ale nie tragedię.
zobacz więcej
Miło sobie poczytali... (foto)

Miło sobie poczytali... (foto)

Prawie 800 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. 8 czerwca o godz. 10 dziedziniec szkoły, podobnie jak setek innych placówek w całej Polsce, wypełnili uczniowie z ulubionymi książkami.
zobacz więcej
Punkt zbiórki śmieci

Punkt zbiórki śmieci

28.800 zł miesięcznie będzie w przyszłym roku kosztowała gminę obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przetarg ponownie wygrało konsorcjum ostrołęckich spółek RDF i MPK Pure Home.
zobacz więcej
Uratowali Polskę i Europę (foto)

Uratowali Polskę i Europę (foto)

W ramach obchodów 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Mszę św. odprawiono w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, po czym zebrani przeszli do pomnika żołnierzy zamordowanych przez Czerezwyczajkę, gdzie odmówiono modlitwę i złożono kwiaty. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku