Jechał wężykiem

Wydarzenia

Jechał wężykiem

14.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał motorowerzysta zatrzymany przez policjantów z posterunku w Długosiodle. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Motorowerzysta został zatrzymany do kontroli w środę 13 czerwca po południu w Długosiodle. Kontrola nie była przypadkowa, bo mężczyzna jechał wężykiem. Wątpliwości policjantów co do jego stanu trzeźwości potwierdziły się. Badanie wykazało ponad 2,5 promila.
47-latek z gminy Długosiodło za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Policja przypomina, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć także z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku