Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

Wydarzenia

Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

17.05.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Spotkanie przedwyborcze europosła Jarosława Kalinowskiego – mieszkańca gminy Somianka, honorowego wójta tej gminy, od 1989 r. członka Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 2008 r. przewodniczącego Rady Naczelnej PSL, W latach 1993-2009 posła na Sejm RP, od 2009 r. posła Parlamentu Europejskiego, polityka z dużym doświadczeniem – odbyło się 13 maja w miejskiej bibliotece. 
 
- Nasz powiat ma swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim i mamy szansę, by mógł tę swoją kadencję powtórzyć – ocenił prowadzący spotkanie Stanisław Jastrzębski, prezes Zarządu Powiatowego PSL. 
- Dziękuję za zorganizowanie tego spotkania i dziękuję, że chcieliście państwo poświęcić trochę czasu, żeby porozmawiać nie tylko o wyborach europejskich – rozpoczął Jarosław Kalinowski. – Bo choć to kampania do Parlamentu Europejskiego, to akurat o sprawach związanych z polską obecnością w Unii Europejskiej, o wyzwaniach, jakie stoją przed Polską w Unii, w tej kampanii jest najmniej. Najwięcej, niestety, jest wojny światopoglądowej. A to powoduje kolejne coraz większe emocje, coraz większe podziały. Często mówię, że największe nieszczęścia, jakie w historii spotkały Polskę, łącznie z zaborami, to nie dlatego, że sąsiedzi byli tacy silni i czyhali na granicach, żeby nas rozgrabić, tylko ci, którzy wtedy rządzili, tak między sobą się bili, że jak nie będzie tak, jak ja chcę, to niech nic nie będzie, i okazywało się, że Polski nie było. Potem trzeba było wysiłku, ofiar…
Trochę o sobie
- Prawie wszyscy mnie znacie. Ale jak w dyskusjach światopoglądowych odsądza się PSL od czci i wiary, to muszę się przedstawić. W moim Jackowie Górnym jestem piątym pokoleniem na gospodarstwie. Mam szczęśliwą rodzinę, pięcioro dzieci, ośmioro wnuków. I na tym nie koniec, bo jeszcze dwoje dzieci jest tzw. wolnych. Nasze gospodarstwo (z synem) ma prawie 80 hektarów. Żona uczy w szkole, prowadzi zespół ludowy, śpiewa w chórze kościelnym. Syn, synowa, wnuki w czasie Mszy św. są lektorami. Nigdy o tych sprawach nie mówię, bo uważam, że sprawa wiary to sprawa intymna. Ale jeśli ktoś próbuje mnie uczyć, co to jest rodzina, to mówię, niech nas, ludowców, nikt tego nie uczy. Niech, z całym szacunkiem, nie usiłuje uczyć mnie tego, co to jest rodzina i jak wychować dzieci w tradycyjnych wartościach, z otwartością na świat, kawaler z Żoliborza.
W czasie prawie dwugodzinnego spotkania poruszono jeszcze wiele innych, ciekawych tematów, Jarosław Kalinowski odpowiadał też na pytania. 
- Do zobaczenia przy urnach 26 maja – zakończył spotkanie. 
 
Więcej w najnowszym wydaniu „Nowego Wyszkowiaka”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dobra zmiana czy zamach na samorządność?

Dobra zmiana czy zamach na samorządność?

Czekające nas jesienią wybory samorządowe już teraz budzą spore emocje za sprawą zmian w Kodeksie wyborczym. Wójtowie z powiatu wyszkowskiego w zasadzie nie zostawiają na nich suchej nitki. Wyszkowska Platforma Obywatelska mówi o zamachu na samorządność, Prawo i Sprawiedliwość – o dobrej zmianie.
zobacz więcej
Policja podsumowała miniony rok

Policja podsumowała miniony rok

1,3 tys. interwencji domowych, 446 osób na tzw. dołku, 89 wypadków drogowych, 10 ofiar śmiertelnych, ponad 200 pijanych kierowców, 8,3 tys. mandatów – to tylko niektóre dane z podsumowania 2016 r. dokonanego przez wyszkowską policję. W rocznej odprawie wzięli udział m.in. zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, kierownictwo wyszkowskiej komendy, przedstawiciele samorządu i prokuratury.
zobacz więcej
Styl Vintage – tak czy nie?

Styl Vintage – tak czy nie?

Szukając stylu, w jakim chcemy urządzić swój dom bądź mieszkanie, kierujemy się wieloma elementami. Gust, cena, wizja , panująca moda – kryteriów jest wiele. Jedni od początku wiedzą czego chcą, inni szukają inspiracji w katalogach wnętrzarskich, social mediach i na Pintereście. W sklepach znajdziemy meble i dodatki w tak wielu stylach, że może rozboleć Was głowa. Jeżeli nie mamy określonych preferencji, możemy dostać przysłowiowego szału od ogromu tych produktów. Podejmując ostateczną decyzję, należy intensywnie przemyśleć, co nam się podoba, jakie elementy nas zachwycają i w jakich przestrzeniach czujemy się zwyczajnie komfortowo. Jeśli planujecie urządzić mieszkanie, korzystając z elementów vintage – zapraszamy do lektury!
zobacz więcej
Zatrzymali pirata, przygarnęli kota (wideo)

Zatrzymali pirata, przygarnęli kota (wideo)

Nietypowo zakończyła się wtorkowa interwencja policjantów z wyszkowskiej grupy „Speed”. Do komendy wrócili z… małym kotem, który przybłąkał się do nich na trasie krajowej nr 62.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom