Jak walczyć z mrówkami w domu?!

Wydarzenia

Jak walczyć z mrówkami w domu?!

31.07.2020
autor: materiał zewnętrzny
Pojawiające się mrówki w domach to dość częsty problem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż w domach mrówki potrafią znaleźć sobie źródło pożywienia. Jedzenie to jednak nie wszystko co przyciąga mówki. Również wilgoć i korzystna temperatura przyciąga mrówki do domów. Problem ten jest niestety bardzo uciążliwy dla domowników. Na szczęście są skuteczne sposoby na to jak pozbyć się mrówek z domu.
 

Jakie mrówki pojawiają się w domach?

W domach pojawiają się różne rodzaje mrówek. Aby skutecznie się ich pozbyć konieczne jest rozpoznanie właściwego gatunku. Rodzaj konkretnego gatunku mrówek rozpoznać można po ich charakterystycznym zachowaniu, kolorze oraz kształcie. Wśród najczęściej pojawiających się gatunkach mrówek w domach wymienić można faraonki, gmachówki, hurtnice oraz amazonki. W celu pozbycia się mrówek z domu ważne jest również, aby znaleźć miejsce, z którego te przedostają się do domu. Mrówki zawsze poruszają się po wyznaczonych ścieżkach. Ich dokładna obserwacja może pomóc w odszukaniu ich źródła.
 

Jak wyeliminować mrówki?

Znajdując źródło pochodzenia mrówek można przystąpić do ich eliminacji. W pierwszej kolejności przygotować można kilka przynęt, które przyciągną dużą ilość mrówek z kolonii. Przynęta musi oczywiście zawierać truciznę na mrówki, którą te zaniosą do swojego gniazda. Jasne jest, iż im więcej mrówek zaniesie trutkę do gniazda, tym większa jest szansa na ich wyeliminowanie. Za przynętę posłużyć może słodkie jedzenie takiej jak miód czy syrop lub jedzenie smażone takie jak smażone mięso. Warto zastosować oba rodzaje przynęty. Zwiększy to szanse na wywabienie mrówek z gniazda. Warto również stosować różne rodzaje trutek. Może być to trutka w formie proszku lub środek owadobójczy w płynie. Aby działanie to było skuteczne konieczne jest zachowanie wszędzie odpowiedniej czystości. Wszystko po to, aby mrówki nie mogły znaleźć innego pożywienia.
 

Jak wyeliminować pojedyncze mrówki?

A jak pozbyć się mrówek, które w domu pojawiają się pojedynczo i sporadycznie? Niestety nie ma idealnego i uniwersalnego środka. Wszystko dla tego, że mrówki są różne i inne środki lepiej i gorzej działają na różne gatunki. Na rynku dostępnych jest jednak sporo preparatów zwalczających mrówki. Jednym z nich jest wspomniany już proszek na mrówki. Środek ten działa poprzez kontakt pokarmowy. Najlepiej jest rozsypać go w kątach pomieszczeń oraz pod meblami. Innym skutecznym środkiem jest spray na mrówki. Idealnie sprawdza się przy zwalczaniu pojedynczych mrówek. Spray to środek o natychmiastowym działaniu owadobójczym. Skutecznie pozwala się na pozbycie się mrówek, które właśnie zauważy się na swoim blacie. W celu pozbycie się mrówek stosować można również oprysk. Proces ten wymaga jednak przygotowania pomieszczenia, w którym ma zostać zastosowany. Preparat nie może bowiem mieć kontaktu z żywnością, naczyniami i powierzchniami, na których zwykle kładzie się jedzenie.
 

Jak wyeliminować mrówki domowymi sposobami?

Jak pozbyć się mrówek stosując domowe sposoby? Najważniejsze jest zachowanie czystości w kuchni. Dlatego meble kuchenne systematycznie wycierane powinny być ściereczką nasączoną wodą z octem. Taka mieszanka skutecznie eliminuje ślady zapachowe, które pozostawiają po sobie mrówki. W związku z tym, że mrówki nie lubią cytrusowych zapachów stworzyć można własny środek na mrówki. W tym celu wymieszać wystarczy sok z cytryny, sok ze skórki pomarańczy i ciepłą wodę. Taki środkiem wystarczy przecierać kuchenny blat i inne meble. Warto jeszcze wspomnieć o proszku do pieczenia. Skutecznie odstrasza mrówki, jednak zastosowany musi być w dużych ilościach.

Więcej porad przeczytasz w artykule www.Domowe-Sposoby.pl/twoj-dom/jak-pozbyc-sie-mrowek-z-domu/

Mrówki w domu to dość uciążliwy problem. Jednak jak widać można z nim skutecznie walczyć. Do wyboru są zarówno domowe sposoby, jak i środki chemiczne. Warto wypróbować oba ten sposoby. Dzięki temu będzie się mieć pewność, że mrówki szybko i na długo znikną z kuchennego blatu.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

- Dzisiaj niemal o tej samej godzinie jak przed 41 laty gromadzimy się, żeby przede wszystkim Bogu w Trójcy św. Jedynemu podziękować za wydarzenie, które zmieniło oblicze Kościoła i świata – mówił podczas dziękczynnej Mszy św. za pontyfikat Jana Pawła II kapłan. – Dziękujemy za dar papieża, który oświecał umysły, poruszał serca, uwalniał od lęku, zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, budził nadzieję i wskazywał drogę.
zobacz więcej
Płyn na siwe włosy GR-7 Professional: co na to eksperci?

Płyn na siwe włosy GR-7 Professional: co na to eksperci?

Wokół tytułowego preparatu zrobiło się dość głośno w ostatnim czasie. Głównie za sprawą wyjątkowych efektów, jakie gwarantuje. Wydaje się, że to solidna odpowiedź na preparaty koloryzujące, które są najpopularniejszym sposobem, jak zatuszować siwe włosy. Czy „odsiwianie” jest możliwe? Czy możemy odzyskać naturalny kolor włosów? W jaki sposób się to odbywa? Zapytaliśmy eksperta z GR-7.eu.
zobacz więcej
Historyczna chwila w dziejach Wyszkowa (foto)

Historyczna chwila w dziejach Wyszkowa (foto)

W poniedziałek 9 września członkowie Związku Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie i ich goście symbolicznie odsłonili tablicę z nazwą mostu na Bugu w ciągu drogi nr 62: „1 Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego”.
zobacz więcej
Stabilizacja w wyszkowskiej straży (foto)

Stabilizacja w wyszkowskiej straży (foto)

Z dniem 15 listopada 2019 r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. inż. Marka Krzyżańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Akt powołania podczas uroczystości w wyszkowskiej komendzie wręczył mu komendant wojewódzki nadbryg. Bogdan Łasica.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane